Головна Новини Бібліографічний урок «Просто про складне»

Бібліографічний урок «Просто про складне»

28.09.2020 10:16

Кожна людина, яка здобуває вищу освіту або займається наукою, неодмінно повинна вміти укладати бібліографічний список. Навчитися робити це правильно завжди допоможуть бібліотекарі Гончарівки, які систематично проводять бібліографічні уроки для всіх охочих.

Нещодавно завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Лілія Віжічаніна та завідуюча відділом документів іноземними мовами Тетяна Донченко були запрошені провести бібліографічний урок «Як укласти список джерел за ДСТУ 8302:2015. «БІБЛІОГРАФІЧНЕ ПОСИЛАННЯ. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ» для викладачів та студентів спеціальності «Германські мови та літератури» Херсонського національного технічного університету.

У першій частині заходу Лілія Михайлівна розповіла про особливості даного стандарту, а також на конкретних прикладах показала, як оформлювати бібліографічний запис на книжки з різною кількістю авторів, статті в періодичних виданнях, а також на електронні ресурси. Також вона запросила всіх користуватися такими сервісами книгозбірні, як електронний каталог та довідкова бібліографічна служба.

Тетяна Донченко розповіла про особливості опису книг, виданих за кордоном, адже знайти основні відомості в іноземних джерелах іноді доволі складно. На окремих прикладах студенти побачили, з якими складнощами вони можуть стикнутись, та де краще шукати необхідну інформацію. Крім того, присутнім представили електронну бібліотеку eLibraryUSA, доступ до якої є у херсонському центрі «Вікно в Америку» та яка може стати цінним джерелом при написанні наукових робіт.

Сподіваємося, що отримана викладачами та студентами інформація покращила їхню інформаційну компетентність та допоможе їм торувати науковий шлях легше і впевненіше.

Календар подій

   1234
567 8 91011
121314151617 18
192021 22 23 24 25
2627 28 293031