Головна Новини Бібліотечні каталоги – мозок і пам'ять бібліотеки

Бібліотечні каталоги – мозок і пам'ять бібліотеки

08.05.2019 11:43

«Не можна все знати, але можна і треба знати, що де лежить, в якому напрямку потрібно рухатися, щоб мати потрібні знання» – ці слова належать філософу, естетику, літературознавцю Михайлу Ліфшицю (1905-1983). І з ним неможливо не погодитися. В даний час цінується не стільки знання конкретних фактів, скільки вміння логічно мислити, самостійно оволодівати знаннями.
А куди треба йти, щоб «мати потрібні знання»?
Вірно, в Гончарівку!

Адже, оволодівши необхідним мінімумом знань з пошуку необхідної літератури в електронному каталозі – книг, статей з газет і журналів, ви зможете робити це самостійно. І навіть не виходячи з дому, тому що електронний каталог представлений на офіційному сайті Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Виявляється, підібрати літературу з тематики, підготувати список літератури до курсової чи дипломної роботи, перевірити книгу або журнал на наявність у фондах бібліотеки – не так складно! Тим більше, що цього тут готові навчати бібліографи.

А вони ще ті Шерлоки Холмси!
Знайдуть будь-яку інформацію, всіма можливими способами!
Заняття з формування інформаційної культури особистості у нас проводяться у форматі бібліотечних уроків як для учнів шкіл, так і для студентів, і стали вже доброю традицією.
7 травня 2019 р. заняття було проведено для студентів 1-го курсу факультету «Соціологія» ХДУ. Під час заняття студенти познайомилися з традиційними каталогами – алфавітним, систематичним, а також з електронним каталогом нашої бібліотеки.
Крім теоретичних знань, їм було запропоновано вивчити алгоритм користування ЕК на практиці.
Записатися на бібліотечний урок можна за тел.: 32-18-30 (відділ наукової інформації та бібліографії).

Для довідки:
Електронний каталог книг ХОУНБГ ім. Олеся Гончара створено в 1993 р.
Загальний обсяг каталогу на 01.01.2019 р. – 313 680 записів.

Електронний каталог (ЕК) книг містить бібліографічну інформацію про друковані видання, що зберігаються у бібліотеці ім. Олеся Гончара. Відображає документи з 1741 р. Це книги, брошури, періодичні видання, продовжувані видання, видання з образотворчого мистецтва, карти, схеми, ноти, нормативно-технічні документи, автореферати дисертацій, документи на новітніх носіях інформації (мікрографічні, оптичні, електронні), а також видання шрифтом Брайля та Муна з усіх галузей знань, виданих українською, російською, кримськотатарською, англійською та іншими мовами. Пошук проводиться за будь-якою з відомих користувачеві ознак: ­автору, назві, предмету (ключовому слові) та ін., а також з можливістю їх комбінації.

Електронний каталог періодичних видань містить бібліографічну інформацію про періодичні видання (газети, журнали) з фонду бібліотеки, видані українською, російською, англійською, французькою та німецькою мовами. Інформація про періодичні видання представлена ​​за період з 2005 року по поточний рік.

Електронна картотека статей містить бібліографічні описи статей з журналів, газет та збірників, які знаходяться в бібліотечному фонді з 2005 р. і видані українською і російською мовами. Загальний обсяг картотеки на 01.01.2017 р – 234 038 статей.
Щомісячне поповнення електронного каталогу бібліотеки – близько 2 тис. записів.
Пошук в електронному каталозі ведеться за елементами (полями) бібліографічних записів українською, російською, кримськотатарською, англійською та іншими мовами.

Календар подій

     12
34 5 6 789
101112 13 14 15 16
171819 20 212223
242526272829