Биківня: на «цвинтарі розстріляних надій...»
Лісовий масив неподалік селища Биківня (північно-східна околиця Києва) є найбільшим в Україні місцем масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли десятки тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних у позасудовому порядку органами НКВС у Києві. Точна кількість їх досі невідома.
Про цю страшну сторінку в історії України йшла мова на інтегрованому засіданні клубів «КЛІО» та «Дивослово». З доповіддю «Останні кроки у вічність: поети та письменники, розстріляні на території Биківні» виступила заступник директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька.
Пані Тетяна нагадала присутнім про Великий терор, особливості його перебігу в Києві та Київській області, історію створення та функціонування таємної спецділянки НКВС у Биківнянському лісі.
Головну увагу було зосереджено на постатях із Биківнянського мартирологу, що представляли різні соціальні прошарки українського суспільства.
Наостанок лекторка запросила присутніх відвідати заповідник «Биківнянські могили» і завжди пам'ятати про людей, які знайшли там останній прихисток як про тих, які зробили великий внесок в розвиток української літератури, а не зосереджуватися на самій трагедії. Так ми збережемо пам'ять про них.