Шановні користувачі! У серпні та вересні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Наш відділ Клуб "Дивослово" Засідання клубу "Дивослово" "Білий цвіт на деревах вишневих – наче шум весняної води", або все про прийменник

"Білий цвіт на деревах вишневих – наче шум весняної води", або все про прийменник

Сьогодні на курсах української мови, організованих для працівників управління комунальної власності Херсонської міської ради, слухачі вивчали таку важливу тему, як службові частини мови. Головну увагу було звернено на прийменник: його роль у мові, чергування прийменників у та в, з, зі, зо. Адже від знання правил чергування даних прийменників залежить наша культура мови. Розглянули і складні випадки перекладу словосполучень з прийменниками на українську, зокрема прийменника по.
Епіграфом до заняття слугували слова з поезії О. Олеся: «Білий цвіт на деревах вишневих – наче шум весняної води». Адже протягом заняття слухачі говорили про рослини-символи України та відображення любові до них у творчому доробку: у віршах, піснях, живописі. Так, читали поезію М. Рильського та В. Сосюри, та висловлювали свої думки про те, як неможливо обійтися поетам без використанням службових частин мови. Розглядали репродукції картин Катерини Білокур та вчилися їх описувати, використовуючи прийменники. Згадували, у яких піснях оспівуються рослини і вирішили: наступне заняття пройде у формі фітобару «Калинки-малинки», під час якого слухачі познайомлять один одного з легендами про українські шановані рослини, а потім буде караоке!
Такі заняття не тільки сприяють вивченню української мови, але й виховують повагу до української культури, народознавства, збагачують слухачів духовно, про що вони самі неодноразово зауважують. Тож з нетерпінням чекаємо на наступне заняття!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1
2345678
910 11 12131415
16 1718 19 202122
23242526272829
30