Кідрук М. Де немає Бога

Альона Кисельова, бібліотекар

Залишитися живим чи зберегти залишки людяності

Дуже чекала виходу з друку чергової книги Макса Кідрука «Де немає Бога». І ось після її прочитання мене переповнюють різноманітні враження.
Важка книга, місцями навіть хотілося закрити і більше не читати.

Роман цей про виживання людей у надекстремальних умовах, коли семеро людей, які вижили після авіакатастрофи, намагаються зберегти залишки людяності, цивілізованості і просто залишитися живими. Я зрозуміла, що сидячи вдома на дивані з чашечкою ароматної кафи дуже гарно розмірковувати, як би ти вчинив в тій чи іншій екстремальній ситуації. Яким би ти був правильним, ввічливим і толерантним. І зовсім інше, коли ти дійсно сам опиняєшся на гірській вершині Гашербрум на висоті понад 6 тисяч метрів над рівнем моря, коли бракує повітря, немає води, теплого одягу і жахливо холодно. Так високо не піднімається жоден гвинтокрил, і залишається тільки чекати на альпіністів, які прийдуть вас рятувати, або не прийдуть.

Ось у таких умовах дуже-дуже важко зберегти залишки людяності. І не всім це вдається. А ось чи можна винуватити людей? Бо ніхто і ніколи не знає, як він дійсно себе поведе в цих умовах!
Перші 200 сторінок твору давалися тяжкувато. Був просто опис життя персонажів і найбільше уваги Макс приділив гравцеві американського футболу. Мені здається, що невиправдано багато було дуже детальних описів правил цієї гри.
Також у своєму романі Макс Кідрук показує, що в цілях реклами свого виборця політики не гребують ніякими засобами. Епізод з цуценятами напрочуд важко дався для прочитання.

Хоча і в американському футболі тренери використовують не зовсім чесні та шляхетні засоби для того, щоб забезпечити виграш своєї команди.  
Не оминув увагою автор і сучасні події на Сході України, і збитий у 2014 р. малайзійський пасажирський літак над Донбасом.
Розмірковував і про те, чи є Бог, і чи дійсно він все бачить, навіть у таких віддалених місцях.
Якщо ж ви захотіли дізнатися, чи скрізь є Бог і чи бачить він, на які жахіття здатні люди, щоб досягти своєї цілі або вижити – вам треба прочитати цю книгу.

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 212223
24252627282930