Головна Новини День щастя на курсах української мови

День щастя на курсах української мови

20.03.2021 14:37

Ось уже вісім років поспіль 20 березня весь світ відзначає День щастя. А для проєкту «Безкоштовні курси української мови» – це подвійне свято. Адже саме 20 березня 2013 року, коли вперше відзначався День щастя, в Гончарівці було проведено перше заняття для охочих удосконалити свої знання з української мови.

Тому сьогодні з цьогорічними слухачами курсів ми говорили про щастя та як його досягти.

Слухачі дізналися лексичне значення слова «щастя», а також обговорили поширені думки з приводу змісту цього поняття. У результаті обговорення дійшли одностайної думки: щастя – це коли в твоєму житті існує гармонія та коли ти віддаєш іншим частку своєї душі. А підтвердив цю думку слухачів Григорій Сковорода, у творі якого «Розмова п’яти подорожніх про істинне щастя» сказано: «Шукаємо щастя по країнах, століттями, а воно є завжди і всюди, як риба у воді, так ми в ньому, а воно коло нас шукає нас самих. Немає його ніде, тому що воно є всюди. Воно подібне до сонячного сяйва: відкрий тільки вхід йому в душу свою. Воно завжди штовхає в стіну твою, шукає проходу і не знаходить, а твоє серце темне й невеселе. І ти маєш пізнати себе і здобути його».

Слухачі курсів дізналися більше про «гормони щастя» та при яких умовах організм починає самостійно їх продукувати. Усім відомо, що в цьому дуже допомагає шоколад. Тому на занятті ми з задоволенням ласували шоколадними цукерками.

Ну й, звісно, ми не могли не згадати Ліну Костенко, яка вчора відзначила свій день народження. А вона, як ніхто інший, знає, що є щастям для українців. Тож на згадку усі слухачі отримали листівки з найкращими побажаннями з віршу Ліни Костенко «Пісенька з варіаціями». Завершилося наше заняття піснею «Сто відсотків щастя», яку з задоволенням усі підспівували.

Дане заняття допомогло усім ще більше зрозуміти, що все ж щастя не існує незалежно від нас, а передумови задоволення і щастя лежать у нас самих, у наших зусиллях.

Лілія Віжічаніна,
викладачка курсів української мови

Календар подій

    1 234
567 8 910 11
12131415161718
19202122232425
2627282930