Головна Новини «Ми відповідальні за тих кого приручили»: бібліографічний огляд книжок про домашніх улюбленців

«Ми відповідальні за тих кого приручили»: бібліографічний огляд книжок про домашніх улюбленців

29.11.2023 18:55

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день тварин (World Day Pets). Офіційно воно було затверджено в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прихильників захисту тварин. Ідея про заснування цього свята була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, що відбувся у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин.

З того часу свято проводиться щороку і присвячується всім одомашненним людиною тваринам, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших». Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ми відповідальні за тих кого приручили», які звернені до всіх нас.

Домашній улюбленець часто замінює своєму господарю близьку людину, рятуючи від самотності та смутку, знімаючи стрес, а іноді й захищаючи від ворогів.

А зараз у цей важкий час війни нашим воїнам на фронті в боротьбі з ворогом допомагає велика кількість тварин. Наприклад, пес Патрон – український собака-винюхувач вибухівки.  За цей досить короткий час він став улюбленим героєм для дорослих і дітей.

А скільки домашніх тварин через війну опинилися на вулиці, бо господарі вимушені були виїхати зі своїх домівок... Нагодуйте їх та дайте водички. Це ж зовсім не важко.

Відділ наукової інформації та бібліографії підібрав для вас, наші читачі, добірку книжок, головними персонажами яких є саме домашні тварини.

Календар подій

    1 2 3 4
56 7 8 91011
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29