Головна Новини Гімн бібліографії

Гімн бібліографії

08.10.2020 11:21

Бібліограф стає професіоналом тільки тоді,
коли він досконало засвоїть правила, оволодіє методикою
і секретами бібліографічного пошуку.
Але і це ще не все... для того, щоб стати професіоналом
у найвищому сенсі цього слова, їм треба народитися.
Нещерет М.Ю.

Усі знають, що є така професія – бібліотекар, у загальних рисах уявляють, чим він може займатися. Але майже ніхто не знає, що в бібліотеці ще є і бібліографи. І ми впевнені на 100%, що ніхто не знає, навіщо вони потрібні.

Слово «бібліографія» вперше з’явилося у Стародавній Греції в V ст. до н.е. Професія бібліографа була дуже почесна і престижна, тому що мистецтвом переписування книг володіли лише дуже освічені та грамотні люди, які мали ще й високі художньо-каліграфічні здібності.

Коли античний світ занепав, слово «бібліографія» надовго щезло із вжитку. Його згадали лише тоді, коли винайшли книгодрукування. Бібліографами називали топографів.

І лише в першій половині XVІІ ст. французькі вчені Габріель Ноде і Луї Жакоб вперше використали слово «бібліографія» в назвах своїх праць у понятті «список літератури».

Зараз поняття «бібліографія» досить відоме, але науковці ще й досі не дали йому чіткого визначення. Отже, бібліографія (від грецької βιβλιον – книжка і γραφω – пишу) – це наука, яка розробляє методи опису творів друку, складання їх покажчиків та оглядів різного призначення.

У наш час розширилися функції бібліографа. Він виступає як організатор і технолог інформаційної індустрії, менеджер в інформаційній сфері, хранитель і носій історичної пам’яті тощо. Неможливо уявити без використання бібліографії діяльність науковця, вчителя, лікаря, інших фахівців. Особливу роль відіграє бібліограф у довідково-бібліографічному обслуговуванні користувачів бібліотеки.

Пропонуємо вам ознайомитися зі статтями різних авторів про цю цікаву та маловідому професію, яка буде існувати так само довго, скільки буде існувати культура і наука.

Календар подій

   1234
567 8 91011
121314151617 18
192021 22 23 24 25
2627 28 293031