Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини «Господь тобі каже: "Не бійся! Я буду завжди з тобою!"». Творча зустріч з поетесою Оленою Ольшанською

«Господь тобі каже: "Не бійся! Я буду завжди з тобою!"». Творча зустріч з поетесою Оленою Ольшанською

20.03.2018 07:14

Серед найкращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити диво поезії! Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або, навпаки, заспокоювати, зцілювати душу. Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання і так гостро – про ненависть та ревнощі? Дотепер немає відповіді на запитання, у чому секрет поетичних чарів.  Але те, що вони існують – це, безперечно, правда.

У цьому ще раз переконалися учасники клубу «Дивослово» під час зустрічі з Оленою Ольшанською – поетесою, яка своїми творами торкнулася найпотаємніших глибин душі. Її вірші вселяють віру, що все буде добре, що все прийде вчасно, що радість у житті не залежить від матеріальних речей.

Збірка поезій, з якою слухачів ознайомила Олена Ольшанська, має назву «Перепрошивка». За словами поетки, у кожного з нас може в житті статися щось таке, у результаті чого доведеться «перепрошити» своє життя. Такий момент був і в Олени, коли у 2014 році вона змушена була покинути рідний Луганськ і переїхати жити до Запоріжжя. Тому перший розділ її збірки «Голка» містить вірші, сповнені переосмислення життя в нових умовах: «Ховаю в душі, як в глибокій копальні, Усе відболіле, усе пережите»; «А поки що в мене є тільки валіза і віра, що все буде добре»; «Життя, як лимон, поділилось на дольки…»; «Не продають мені квитків ані до тебе, ні додому. Мені лишилась тільки втома і темрява повзе з кутків…».

До розділу  «Нитка» ввійшли вірші, сповнені мрій, роздумів і надій: «Хай напис змило давно дощем, та не із пам'яті – зі стіни»; «Прилітай! Припливай! Без твоїх кораблів сумують мої океани».

Останній розділ поетичної збірки має назву «Шов». Твори, які ввійшли до нього, відзначаються життєствердністю і вірою в краще: «Я – нитка Господнього диво-шиття… І вчуся щодня життя», «Перше березня, а це значить – Йде весна і все буде добре!».

А які красиві в Олени вірші про любов! Багато рядків з них можуть стати афоризмами: «Любов – це коли два Всесвіти поєднуються в один»; «Я відчуваю до тебе вірші – це більше, ніж просто любов»; «Тягуче солодке щастя»; «І словами, неначе нитками, буду шити тобі сорочку»…

Щиро вдячні проекту «Безкоштовні курси української мови» за те, що дарує такі прекрасні можливості – зустрічатися з цікавими, талановитими особистостями, які здатні впливати, а можливо, й змінювати наше життя. Олена Ольшанська – одна з таких. Адже побачивши на власні очі війну, зіткнувшись з багатьма труднощами у житті, вона не втратила віри в життя, любові до Батьківщини, незламного оптимізму.

***

І будуть нові вершини підкорені, взяті з боєм!
І буде новітнє щастя віднайдене від крижин!
Господь тобі каже: «Не бійся! Я буду завжди з тобою!»
І ось твій літак злітає. Чотири, три, два, один…

 

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031