Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Говорімо українською бездоганно!

Говорімо українською бездоганно!

24.04.2018 12:06

«Говорімо українською правильно!» Під таким гаслом проходить останній тиждень квітня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара. У програмі тижня – ціла низка цікавих заходів: конкурс «Знайди помилку», фотолекторій від «Лепетуна», мовно-літературний квест «Стежками рідної мови», майстер-клас «10 кроків до бездоганної української».

Майстер-клас, який відбувся 23 квітня, викликав неабияку зацікавленість. Його учасники мали чудову можливість поринути у світ граматики української мови, і, пройшовши 10 умовних кроків, нагадати собі важливі правила, попрактикуватися у різних завданнях та знайти для себе корисні поради. Серед кроків:

  • особливості написання закінчень родового відмінку ІІ відміни;
  • правила творення кличного відмінку;
  • ступені порівняння прикметників;
  • особливості вживання збірних числівників та правопис складних числівників, узгодження числівників із іменниками;
  • етикет використання займенників.

Особливо актуальними для учасників тренінгу стали питання боротьби з «суржиком», а також правильні наголоси. Щоб їх запам’ятати, треба було зрозуміти принцип аналогії, а також скласти історії-нісенітниці зі словами, наголос в яких здається незвичним (типу мАркетинг, граблІ, лАте тощо). Учасникам майстер-класу було надано рекомендації «Які Інтернет-ресурси допомагають вивчати українську мову» та запропоновано перелік книг сучасної української літератури, за допомогою яких можна збагатити свій словниковий запас.

За відгуками присутніх, знання, отримані під час інтенсивного заняття, є дуже корисними.
Ось що розповідає Олена Середенко на своїй сторінці у Фейсбуці:
«Вечір понеділка скінчився в затишному і водночас величному закладі нашого міста. Вперше я потрапила в Гончарівку не так давно, але полюбила цю бібліотеку назавжди, адже тільки там можно відчувати себе маленькою краплинкою чогось Великого. Сьогодні мені пощастило бути слухачкою чудової лекторки Віжічаніної Лілії Михайлівни. Пані Лілія в ході проведення майстер-класу нагадала деякі давно вивчені правила спілкування українською мовою і розповіла про нововведення.
Емоції після тренінгу залишились дуже гарні, але засмутило те, що дуже мала кількість херсонців зацікавилась пропозицією відвідати майстер-клас...
Українська мова
це основа українського народу. І поки існує наша мова, буде існувати наш народ. Пам’ятайте про це!»

Такий теплий відгук для нас означає, що мету майстер-класу досягнуто!

 Відео дивіться тут:

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031