Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Наш відділ Клуб "Дивослово" Засідання клубу "Дивослово" "Хай буде все небачене побачено, хай буде все пробачене пробачено": свято щастя на занятті з української мови

"Хай буде все небачене побачено, хай буде все пробачене пробачено": свято щастя на занятті з української мови

Як відомо, 20 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день щастя. А для клубу з вивчення української мови «Дивослово» це подвійне свято: це ще й друга річниця діяльності клубу.
Тож відсвяткувати цей чудовий день ми зібралися разом з нашими постійними слухачами курсів – працівниками Управління комунальної власності міста Херсона.
На черговому занятті ми говорили про щастя: визначили лексичне значення цього слова, його зміст в українських народних приказках та прислів’ях, які говорять: «кому щастя, тому й доля», «кому щастя, тому й півень несеться», «не родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливий», «в щасті не без ворога» тощо.
А також обговорювали афоризми відомих людей про щастя. Ось тут розпочалася справжня професійна дискусія!
Слухачі курсів розповіли про гормони щастя та як їх виробляти. Як відомо, у цьому допомагає шоколад. Тому на занятті ми їли шоколадні цукерки. А крім того, одна зі слухачів курсів за допомогою даних соціологічного дослідження змалювала портрет щасливого українця – і всі відкрили для себе багато цікавого. Бажаєте дізнатися, яким він є? Тоді читайте тут.
Наостанок слухачі курсів отримали у подарунок від викладача маленькі яскраві сонечка, у яких їхні колеги залишили їм побажання щастя.
Ну і звісно у той день ми не могли не згадати Ліну Костенко. А вона як ніхто інший знає, що є щастям для українців. Тож на згадку усі слухачі також отримали листівки з побажаннями щастя від Ліни Костенко. Особливо усім сподобалося побажання «хай буде все небачене побачено, хай буде все пробачене пробачено».
Так, кожен з нас має право на своє уявлення про щастя. Але дане заняття допомогло усім ще більше зрозуміти, що все ж щастя не існує незалежно від нас, а передумови задоволення і щастя лежать у нас самих, у наших зусиллях. Той, хто не зрозумів цього, все життя чекатиме хвилини, коли доля подарує йому щастя, замість того, щоб зосередити всі зусилля на досягненні якоїсь мети і досягти її.  

Щастя – це вічна дорога земна,
Щастя – це літо, зима і весна,
Щастя – це сонце, злива і сніг,
Щастя – це пісню ділити на всіх,
Щастя – це віра в добро і любов,
Щастя – це музика вільних дібров,
Щастя – це друзі і рідний твій дім.
Щастя – це світ, подарований всім.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031