Головна Новини "Иных уж нет, а те далече...": нова книга М. А. Ємельянова

"Иных уж нет, а те далече...": нова книга М. А. Ємельянова

04.10.2012 07:07

12 серпня 2012 Михайлу Андрійовичу Ємельянову - відомому херсонському колекціонеру і бібліофілу - виповнилося 89 років. Залишається тільки дивуватися і захоплюватися життєвій силі цієї дивовижної людини. Останнє десятиліття, роздарувавши всі свої книжкові та екслібрисні колекції музеям і бібліотекам міста, Михайло Андрійович активно зайнявся літературною творчістю. Одна за одною побачили світ кілька його книг: «Книги в моей жизни» (2005, 2008), спогади про художника Г. В. Курнакова «Незабываемые встречи» (2006), «Судьба коллекционера» (2006) - до 100-річчя від дня народження Л. Ширяєва, «40 лет служения книге» (2007) і «Херсонский городской клуб книголюбов «Кобзарь»: хроника работы 1966-2006 гг.» (2008).
А потім - затишшя... І можливо, хтось подумав, що Михайло Андрійович «списався»... Але ні! Друзі та однодумці бібліофіла знали, що він не спочиває на лаврах, а працює над новою книгою. І ось нещодавно, 29 вересня, на черговому засіданні клубу «Кобзар» відбулася презентація останньої книги Ємельянова М. А. - документального видання «Иных уж нет, а те далече...». Це галерея літературних портретів людей, близьких по духу Михайлу Андрійовичу, з якими доля зв'язала його міцними узами. Вся книга проникнута любов'ю автора до людей, про яких він пише.
«Иных уж нет...» - це спогади про Абдалова В. Г., Білоусова В. О., Бистрова В. А., Боянжу М. Г., Голобородько Ю. К., Горлова М. І., Горностаєва Є. В ., Каганова І. Я., Коро Б. А., Курнакова Г. В., Масика В. І., Мухіна О. І., Наконечного П. П., Новикова А. І., Писанську В. Г., Степанова М. Д., Ширяєва Л. К., Юпатова О. І., Юрківського В. М. За невеликим винятком, герої нарисів Ємельянова М. А. - херсонці. Деякі пішли з життя не так давно і їх ще пам'ятають. Але час невблаганний, і сліди тих, хто залишив нас стають все менш і менш виразні в лабіринтах історії... А в якийсь момент єдиним носієм інформації про людину (наприклад, про Горлова Михайла Івановича), можливо, стане тільки книга Михайла Андрійовича Ємельянова «Иных уж нет, а те далече... ». Можна тільки здогадуватися, якими диваками здадуться герої книги - цінителі та збирачі книжкових фоліантів нашим нащадкам, які виросли і, може бути, навіть були «виховані» на електронній книзі ... Але саме ці диваки і становили справжню інтелектуальну еліту Херсона...
Серед тих, хто «далече» - Щербакова І. С. (Росія) і Молоткова Г. М. (Німеччина). Обидві - споріднені Михайлу Андрійовичу душі - шанувальниці творчості О. С. Пушкіна, збирачі його книг. Херсонці і зараз пам'ятають концерти істинно народного театру «Голос», організованого Галиною Молотковою; твори улюблених всіма поетів і прозаїків в її прекрасному виконанні.
Цікаві спогади Михайла Андрійовича про найвизначніших бібліофілів нашого часу, з якими протягом багатьох років він підтримує дружні зв'язки - Бердичівського Я. І. (Німеччина), Манукяна В. В. (Росія), Ласунського О. Г. (Росія).
Безсумнівна перевага книги - рідкісні фотографії з архіву автора, які супроводжують статті.
Хочеться відзначити також художнє оформлення видання. Це як раз той випадок, коли можна говорити про єдність задуму автора книги та втілення цього задуму художником в оформленні видання.
Чим порадує Михайло Андрійович читача в найближчому майбутньому? Нехай це буде його маленьким секретом. Одне очевидно - творчі плани у нього є, залишається тільки побажати йому доброго здоров'я.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     12
34 5 6 789
101112 13 14 15 16
171819 20 2122 23
24 25 26272829