Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Історія Новоросії крізь призму особистостей: презентація книги О. Паталаха і С. Дяченка «Новоросія»

Історія Новоросії крізь призму особистостей: презентація книги О. Паталаха і С. Дяченка «Новоросія»

13.11.2013 12:47

Без перебільшення можна сказати, що вихід у світ кожної нової книги херсонського видавництва «Наддніпряночка» є знаковою подією в культурному житті міста. До 235-річчя Херсона видавництво підготувало городянам гідний цієї дати подарунок - факсимільне видання книги Сергія Сільванського «Старый Херсон. I. Греческое предместье» та другий том серії «Історія Північного Причорномор'я в особах» - книгу Олексія Паталаха та Сергія Дяченка «Новоросія».
Презентація книги «Новоросія» відбулася в рамках роботи Клубу любителів історії на базі відділу наукової інформації та бібліографії. На зустріч з авторами прийшли читачі та співробітники бібліотеки, члени КЛІО, працівники краєзнавчого та художнього музеїв, учасники історичних реконструкцій. Присутні почули багато цікавого з історії написання біографічних нарисів, що склали основу книги. І це не дивно, адже Олексій Паталах та Сергій Дяченко - відомі дослідники краю, давно займаються краєзнавством, в їх науковому доробку не один десяток публікацій, в тому числі і книг. Приємно, що автори книги «Новоросія» присвятили її «світлій пам'яті херсонського журналіста і краєзнавця Володимира Федоровича Раковіча», що свідчить про духовну наступність краєзнавців різних поколінь.
Цікавою є оцінка роботи авторів «Новоросії», подана в передмові до книги кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін МНУ ім. В.О. Сухомлинського Ф.І. Кокошко:
"Біографії історичних особистостей завжди приваблювали й приваблюють читача своєю непересічністю, легендарністю, а подекуди - й таємничістю, особливо в контексті краєзнавчих досліджень. Без сумніву, нова робота херсонських дослідників Олексія Паталаха та Сергія Дяченка знайде свого поціновувача, адже вона є блискучим поєднанням високого ступеню складності теми та оригінального її розкриття. Автори вдало відібрали сімнадцять біографій і кожну з них перетворили на закінчений, цікавий нарис, що додало людського виміру історії Північного Причорномор'я кінця XVIII століття. Читачеві запропоновані нариси про життя й діяльність засновників Херсона, відомих державних і військових діячів, духовних осіб, митців і просто цікавих людей свого часу, кожен з яких залишив свій яскравий слід в історії Херсона й Новоросійського краю. Серед біографій поважних осіб не загубилися й сторінки народного життя, розвідки про діяльність переселенців Півдня Російської імперії, людей, які населяли й боронили свою землю, будували перші кораблі Чорноморського флоту, відстоювали духовні цінності, переживали неймовірні труднощі доби російсько-турецьких війн, облог, наступів та смертоносних пошестей моровиці...
Будьмо відвертими: сюжети життєписів Григорія Потьомкіна, Олександра Суворова, Джона Говарда, Федора Ушакова, Антона Головатого та ін. не нові, однак достатня вивченість теми не завадила авторам віднайти нові факти до історичних біографій та співвіднести їх з історією саме Херсона або побачити тему в іншому аспекті, по-новому інтерпретувати відомі події, як, наприклад, у нарисі «Фельдмаршал, князь, гетьман Григорій Потьомкін» вдалося Олексієві Паталаху. Зокрема, новим і нерозтиражованим є висвітлення ролі Г.О. Потьомкіна у відродженні запорозького козацтва на новій основі - в Чорноморському козацькому війську. Безперечною заслугою Олексія Паталаха можна вважати й конструктивну методику органічного поєднання того, що навіть у сучасній науці, а тим більше в політиці, на жаль, поділене на «російську» й «українську» історію Півдня України й Херсонщини.
Грунтовною є дослідницька база авторів: Олексій Паталах та Сергій Дяченко опрацювали значну кількість опублікованих та неопублікованих джерел, спеціальної наукової та науково-популярної літератури, що стосується теми роботи, документальних джерел та інших дослідницьких ресурсів з фондів Херсонського обласного краєзнавчого музею, Державного архіву Херсонської області, рідкісних бібліографічних видань та закордонних джерел."

Безперечно, нова робота Олексія Паталаха та Сергія Дяченка заслуговує на високу читацьку оцінку та ще раз демонструє талант авторів у створення історичних есе з рисами сучасної белетристики».
І з цим не можливо не погодитися.
Можна тільки дякувати авторам книги і нашому видавництву «Наддніпряночка» за їхню подвижницьку працю на ниві краєзнавства.

Коментарі

Бібліографи
10.02.2017 20:14
Шановний Миколо, Ви можете звернутися до видавництва "Наддніпряночка". Ось адреса сайту видавництва: www.nadd.com.ua. Коштує книга "Новоросія" 225 грн.

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031