Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Іван Федоров – "друкар книжок перед тим небачених..."

Іван Федоров – "друкар книжок перед тим небачених..."

11.02.2015 07:09

Ім’я Івана Федорова
варте найщирішої пошани –
це величний і прекрасний образ людини,
що без краю віддана культурній праці
.
                                                                                                        В. Романовський

Зі шкільних років ми знаємо, хто такий Іван Федоров – це російський та український першодрукар. Він був всебічно освіченою людиною: блискучий технік-поліграфіст, обдарований лінгвіст, менеджер-редактор своїх видань, публіцист та автор цікавих передмов і післямов.
Іван Федоров вважав, що талант  дається від Бога, й основне завдання людини – у його реалізації. Про це він написав у післямові до львівського «Апостола». Це повчальна і пристрасна розповідь про те, як утілювати мрії; а якщо ж трапляються труднощі й невдачі – і за них варто дякувати Богу та не розчаровуватись. Іван Федоров на особистому прикладі розповів, яким тяжким був шлях до досягнення його мрії, як тяжко закладалися підвалини львівської друкарні: «Під час подорожі спіткало мене багато смутку і лиха, не тільки через довгий шлях, а й тому, що лютувала пошесть і утруднювала подорожування, – просто кажучи, все було погано і якнайгірше. І так завдяки людинолюбному промислу Божому прийшов я до богоспасенного міста, що називається Львів. І все, що на дорозі мене спіткало, я мав за ніщо, щоб лишень осягнути свого Христа. І все, що на цьому світі, до сну подібне і тіні, бо все минає, добро і зло зникає, як дим у повітрі. Як Апостол хвалиться горем! – бо горе спричиняє терпіння, терпіння – надію, а надія – не обмане! І тому любов запалала у моєму серці від Духа Святого, посланого мені. Коли я оселився у славетному місті Львові... і почав я говорити собі таку молитву..: і не відбери від уст моїх до кінця слово правди задля братів моїх і ближніх моїх. Почуй, Господи, мою молитву і благання моє вислухай... Визволи мене від пристрастей, щоб я запалився діянням, спочив спогляданням і покорою».
Життєвий шлях Івана Федорова – дороговказ реалізації талантів першодрукаря. Він сам збирав кошти поміж людей на книги, сам опрацьовував тексти й сам пильнував чистоту слова Божого, був світочем тієї ідеї, для якої покликаний.
Хочете більше дізнатися про життя та різнобічну діяльність Івана Федорова? Тоді запрошуємо Вас до нашої книгозбірні у відділ наукової інформації та бібліографії, де Ви зможете ознайомитись з книжковою  виставкою «Іван Федоров – засновник книгодрукування на Україні». Якщо ж із якоїсь причини Вам не вдалося відвідати нашу виставку, то Ви зможете переглянути її у віртуальному вигляді.
Чекаємо на Вас!

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031