Головна Книжковий майданчик Бібліографічні огляди Книги про книги: бібліографічний огляд до Всесвітнього дня читання вголос

Книги про книги: бібліографічний огляд до Всесвітнього дня читання вголос

Книги про книги: бібліографічний огляд до Всесвітнього дня читання вголос

Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя,
треба ввести її у світ книг. 

Cухомлинський В.О.

У першу середу лютого світ відзначає Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. У 2025  році свято відзначається 5 лютого.

Всесвітній день читання вголос має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає на спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. Читання вголос розвиває швидкість мовлення, розширює словниковий запас, знижує стрес і робить нас щасливими.

Для святкування достатньо лише обрати цікаву книжку, знайти слухачів та отримати купу емоцій від прочитаного.

Особливо стає в нагоді читання вголос у важких реаліях нашого сьогодення: під час перебування в укритті та відсутності електроенергії, читаючи з ліхтариком або свічкою, – так українці вдало і з користю проводять цей час!

Але що робити, якщо ви не знаєте, якій книжці надати перевагу? Чи, можливо, у вас не вистачає сил чи мотивації до читання? Або ви не бачите користі, щоб витрачати час на читання?

Пропонуємо вашій увазі добірку книг, які поведуть вас у захопливий світ літератури та навіть допоможуть сформувати власний перелік видань, які схочете прочитати.

 

Буше Ф. Книжка, яка допоможе полюбити книжки. – Київ : Артбукс, 2019. – 112 с.

Дана книга навчить любити книги, навіть тих, хто не любить читати. Автор бестселера – Франсуаза Буше – приводить такі аргументи на користь читання, до яких ніколи не додумався б жоден дорослий. Але вони такі, що навіть найвпертіші нечитайки сядуть за книжки.

Замість серйозних та нудних відповідей – купа веселих малюнків та жартів. Франсуаза Буше – не лише відома французька письменниця та художниця. Вона – мама чотирьох дітей. І на власному досвіді знає, як важливо навчити дітей любити книги. Вона намагається говорити зі своїми юними читачами, як з дорослими, лише у більш простій та гумористичній формі.

 

Вальєхо І. Подорож книжки від папірусу і до кіндл. – Київ : Лабораторія, 2023. – 464 с.

Це книжка про історію книжок – винахід перших людських цивілізацій. Щоб набути сучасного і зрозумілого нам вигляду, книжка мусила пройти шлях довжиною в кілька тисячоліть. Від глиняних табличок до першого друкарського верстата – авторка занурює читачів у мандри від давніх цивілізацій до сьогоднішніх часів.

Маршрут цієї книжки пролягає через поле битви Олександра Македонського, віллу Папірусів під час виверження Везувію та палац Клеопатри, через перші відомі книгарні, ГУЛАГ, бібліотеку Сараєва та Оксфордський підземний лабіринт. 

Вона знайомить із маловідомими особистостями, які зіграли свою роль у розвитку книжкової справи, – учителями, оповідачами, книгарями, перекладачами, рабами і бунтарями. Це повна історія одного із найважливіших засобів передачі знань, який і досі відчайдушно бореться за своє існування.

 

Колган Дж. Книгаренька щастя на березі. – Київ : РМ, 2021. – 448 с.

Події книжки відомої британської письменниці відбуваються в Шотландії, на березі озера Лох-Несс. Жителька Лондона Зої їде з маленьким сином працювати нянею до маєтку «Буковий гай», де вона ще й підмінить у книгарні на колесах вагітну Ніну, пригодам якої присвячено першу книжку.

Нова оповідь, сповнена тонкого англійського гумору, ще драматичніша і насиченіша подіями. Це справжня феєрія любові й щирості!


Маренгольц К., Парізі Д.  Література! Мандрівка світом книжок. – Харків : Віват, 2022. – 192 с.

Письменники, виступаючи в ролі літературного ґіда, лаконічно й захопливо переказують зміст найвидатніших творів, що були написані за останні сімсот років і стали світовою класикою: від «Гамлета» – до «Гаррі Поттера».


Новосад Галина. У світі книг / упоряд. А. Любка. – Ужгород : Поліграфцентр «Ліра», 2021. – 320 с.

Гортаючи сторінки даного видання, вибагливі шанувальники літератури ще раз пригадають улюблені сюжети, по-новому поглянуть на життя письменників крізь призму свіжих фактів і цікавої статистики. А читачі-початківці завдяки порадам, легкій мові та ілюстраціям зможуть швидко зорієнтуватися в розмаїтті стилів та жанрів, оцінити визнані шедеври та сформувати власний літературний смак.

 

Новосад Галина. Книгосад / упоряд. А. Любка. – Ужгород : Поліграфцентр «Ліра», 2023.

До цієї збірки увійшли сто розповідей про книжки, які пані Галина прочитала з березня 2021 року і до кінця 2022 року. Це був непростий період. Спочатку – розпал ковідного божевілля, а потім – початок страшної війни. Тож кожна розповідь – це не лише враження від прочитаної книжки, а й психологічні роздуми над реаліями, переплетені з особистим досвідом авторки книги «Книгосад».

«Книгосад» є логічним продовженням першої збірки книжкових оглядів Галини Новосад «У світі книг».

 

Прайс Л. Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки: історія та майбутнє читання. – Київ : Yakaboo Publishing, 2020. – 224 с.

Що станеться з книжкою у добу онлайн-трансляцій, інтернету і соціальних мереж? Чи буде існувати друкована книжка? Як зміниться життя людини без книжок, чи зміниться? І яке майбутнє читання?

Авторка видання через аналіз наукових досліджень та низку цікавих фактів з історії книжок формує відповіді на ці питання і загалом заспокоює читачів. Книжка буде корисною видавцям, бібліотекарям, критикам і оглядачам, вчителям, книгарям та всім любителям читання.

 

Семків Р. Як читати класиків. – Київ : Пабулум, 2018. – 278 с.

Ця книжка про підкорення могутньої сили – сили літератури. Автор веде непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників – від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв’язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання.

 

 

 

 

   
   
   

 

27.03.2025
 
Штучний інтелект і дезінформація – нові виклики в епоху цифрових технологій: вебінар для учнівської молоді Херсона
27.03.2025
 
Формула щастя учасників розмовного клубу «Єдині»
26.03.2025
 
Презентація книги Олександри Орлової «Бакотський скарб»
25.03.2025
 
«Максим Рильський – поет краси та гармонії»: зустріч учасників проєкту «Мовно-поетичні лелітки»
25.03.2025
 
Онлайн-тренінг «Соцмережі: будьмо обережні»
20.03.2025
 
Поговорімо про стосунки
19.03.2025
 
Відвертість, емоційність та натхнення: онлайн-зустріч із Василем Зимою
19.03.2025
 
Державна реєстрація народження під час війни в Україні: онлайн-консультація в рамках проєкту «Я маю право»
19.03.2025
 
Відлуння війни, сила кохання в новелі Олеся Гончара «Модри Камень»: засідання читацького онлайн-клубу «Новела»
17.03.2025
 
Коковський Франц Михайлович – правознавець, письменник, драматург, літературний критик, етнограф, перекладач (140 років від дня народження)

Календар подій

      1 2
34 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17 18 19 20 212223
24 25 26 27 282930
31