«Кобзарю наш, батьку, ми всі твої діти…»
У рік 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відділ наукової інформації та бібліографії пропонує увазі читачів виставку-перегляд літератури «Великий як Україна».
Шевченкіана у фондах ХОУНБ ім. Олеся Гончара становить близько 700 книг та понад 1000 розвідок у періодичних виданнях: твори Т. Г. Шевченка, епістолярна спадщина поета, спогади, дослідження про його життя та творчість. Це лише невелика доля того, що було видано з шевченкіани протягом двох століть в Україні та за її межами. Але щоб мати цілісну картину про творчу спадщину Великого Кобзаря, запрошуємо познайомитися з бібліографічними покажчиками, які зберігаються у відділі наукової інформації та бібліографії.
Безперечною окрасою виставки «Великий як Україна» є вірш-присвята «До 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка», який написав херсонський поет і прозаїк Григорій Теременко (Григорій Задніпровський) – курінний отаман Українського козацтва, активний член клубу любителів історії «Кліо» та клубу «Дивослово»:
У бронзі й граніті на кручі високій,
Стоїть-височіє Кобзар над Дніпром.
Вдивляється пильно в захмарений обрій.
В батьківській зажурі спохмурив чоло.
У помислах-думах своїх про Вкраїну,
Про долю народу – його майбуття,
Що так турбувало його щохвилини –
Від юних років і до скону життя.
Могутнім орлом свої крила розкинув –
Загублену Долю Вкраїни шукав.
Щоб кожен із нас у великій родині
В руках своїх щастя – жар-птицю тримав.
Ми вдячні тобі за батьківську турботу,
За серце велике й гаряче твоє.
За щирість правдиву, любов до народу,
Яка нам натхнення і сил надає.
Кобзарю наш, батьку, ми всі твої діти,
Заради яких ти одвічно страждав.
І шлях, як в Христа, був таким же тернистим –
За нього життя на вівтар свій поклав.
(Січень 2014 р.)
Сподіваємося, що виставка-перегляд бібліографічних покажчиків «Великий як Україна» стане в нагоді викладачам, вчителям, бібліотекарям, студентам, учням та усім бажаючим досконало дослідити шевченкіану.