Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини «Краща книга Херсонщини – 2018»: нові сторінки історії степового краю

«Краща книга Херсонщини – 2018»: нові сторінки історії степового краю

16.01.2019 07:17

Коли 11 січня чуєш слова подяки на свою адресу, то Всесвітній день «дякую» стає по-справжньому святковим! Саме таким він став для всіх учасників конкурсу «Краща книга Херсонщини – 2018». До обласного драматичного театру ім. Куліша були запрошені автори книг, і це свято я провела в приємній компанії талановитих і творчих людей.

Ініціатива проведення щорічного конкурсу «Краща книга Херсонщини» належить Херсонській обласній державній адміністрації та Херсонській обласній раді. Мета конкурсу полягає у сприянні розвитку місцевого книговидання, виявленні нових імен серед місцевих авторів, піднятті престижу письменницької праці, вихованні культури читання та любові до української книги.
На участь у конкурсі було подано 31 заявку місцевих авторів. Комісія оцінювала конкурсні роботи в декількох номінаціях: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краща поетична книга», «Краще прозове видання», «Краще видання національно-патріотичної спрямованості» і «Краща книга, готова до видання». Обов'язковою вимогою для всіх видань була українська мова.

Переможцями конкурсу стали книги краєзнавця Сергія Скрипки «Кам'янська Січ», поетичні збірки лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолія Кичинського «Жива і скошена тече в мені трава» і Людмили Степаненко «На часі...», історико-пригодницький роман Віктора Михайлова «Останній бій Урус-шайтана», а також рукописи, підготовлені до видання «Моя улюблена мова: українська граматика у віршах» Валентини Ветрук і «Літописці часу» Любові Брусік.
Нагородження переможців пройшло 14 грудня 2018 року в межах щорічного Південного фестивалю книги і читання.

Приємно, що не оминули увагою й інших учасників конкурсу. У міжнародний день «дякую» всі автори були запрошені до Обласного драматичного театру ім. Куліша на спектакль «За двома зайцями». Перегляду вистави передував дружній фуршет, під час якого учасникам конкурсу були вручені листи подяки від губернатора Херсонщини Андрія Гордєєва.
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара представила на конкурс «Краща книга Херсонщини» (номінація «Краще історико-краєзнавче видання») каталог місцевих видань «Надруковано в Херсоні 1842-1991» (автор-упорядник Лянсберг О.В.).

Ми раді, що взяли участь у цьому конкурі. Це був гарний привід у черговий раз продемонструвати, що наша бібліотека таки є НАУКОВОЮ! І хоча наш каталог не став переможцем, але ми знаємо, як високо його оцінили історики, краєзнавці, працівники бібліотек і музеїв – усі, хто вивчає і популяризує знання про Херсонщину.
А ще приємно було читати рядки члена журі, поета, перекладача, заслуженого журналіста України Василя Піддубняка: «Найкраще враження справили на мене твори історико-краєзнавчої тематики – нариси й розвідки Алли Яблонської «Ой, Дніпро, Дніпро», Сергія Скрипки «Кам'янська Січ», Ольги Лянсберг «Надруковано в Херсоні», Олега Лиховида «Топоніми Скадовського району». Це знані автори, які професійно, на належному літературному рівні відкривають нові сторінки історії степового краю».
Ну що ж, конкурс «Краща книга Херсонщини – 2018» завершився...
Попереду «Краща книга Херсонщини – 2019», а тому – час за роботу.

Ольга Лянсберг
завідувачка відділом
наукової інформації та бібілографіі
ХОУНБ ім. Олеся Гончара

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031