"Люби мене, як я тебе...": До Дня святого Валентина
День всіх закоханих існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі ще з більш ранніх часів - з часів стародавніх язичницьких культур.
Так, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині любові Juno Februata. А на Русі було своє свято закоханих, яке відзначалося на початку літа. Воно було пов'язане з легендарною історією любові Петра та Февронії і присвячено Купалу - язичницькому слов'янському богу, сину Перуна. Свято це популярне і зараз.
Однак найвідомішим святом Любові вважається День святого Валентина, яке відзначається у багатьох країнах світу. Покровитель усіх закоханих – св. Валентин – християнський мученик, що постраждав за віру, був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
У цей день навіть боязкий і нерішучий закоханий може сказати про своє почуття все, не вимовивши жодного слова, просто подарувавши валентинку - маленьку листівку у вигляді сердечка зі словами кохання чи симпатії, пропозицією руки і серця, або просто жартами.
Найчастіше відправник не підписує свою валентинку, і одержувач повинен сам здогадатися, від кого вона. Крім листівок на день святого Валентина коханим дарують троянди, цукерки-сердечка та інші предмети із зображеннями сердець, птахів, що цілуються, маленьких крилатих купідончиків...
Усім, хто буде вітати 14 лютого своїх коханих, ми бажаємо, щоб їх почуття виявилося справжнім, щоб ніжність і добро, які вони зараз дарують своїм половинкам, ніколи не вичерпалися, а кохана людина виявилася єдиним супутником щасливого життя.
Для тих, хто хоче підготувати і провести це свято цікаво, весело і яскраво, пропонуємо список літератури «Сценарії проведення Дня святого Валентина» для дорослих і дітей.