Головна Новини Любов – віків окраса. Чудні твої закони... (історії кохання відомих українських письменників)

Любов – віків окраса. Чудні твої закони... (історії кохання відомих українських письменників)

11.02.2021 13:52

Мені здається,  – може, я не знаю,
Було і буде так у всі часи:
Любов, як сонце, світу відкриває
Безмежну велич людської краси.
І тому світ завжди благословляє 
І сонце, що встає, і серце, що кохає.
(Василь Симоненко)

Любов – це сила, яка змушує мріяти, літати у хмарах і здійснювати подвиги. Вона є музою для письменників, художників, композиторів. У художній літературі їй віддано чільне місце. І хай писано відомі твори багато літ тому, вони й нині читаються з незмінним інтересом. Бо високі почуття хвилюють нас віддавна, і багато в чому незбагненні й досі.

Творчість будь-якого поета чи прозаїка – це передусім історія його кохання, зрад, інтриг і пристрастей. Такі історії не схожі між собою, кожна має свою родзинку та особливе значення, і в тому, мабуть, головна принада любові.

Як любили, переживали палкі, часом трагічні миті письменники, як складалося їхнє особисте життя, хто давав літературним геніям натхнення для творчості, а часом доводив їх до відчаю, – про цей потаємний досвід їхніх сердець мова йшла на засіданні клубу «Дивослово».

На зустрічі присутні дізналися більше про цікаві сторінки кохання таких видатних особистостей як князь Святослав, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Михайло Грушевський, а також поетів Євгена Гребінки, Івана Франка, Павла Тичини, Василя Симоненка, Олени Теліги. В їхньому життєписі були історії і щасливої, і нещасної любові, що й давало літературним геніям натхнення для творчості. На заході звучали пісні на слова Івана Франка та Василя Симоненка, зачитувалися фрагменти поетичних творів.

Велике зацікавлення викликала розповідь Оксани Токовило, завідуючої відділом документів з краєзнавства, про романтичні історії відомих та пересічних людей, які пов’язані з нашим містом. 

Родзинкою зустрічі стала вікторина «Україна романтична», в якій за допомогою проходження трьох турів «Романтична географія України», «Романтичні сюжети української історії» та «Мелодія кохання в українській літературі» її учасники перевірили та збагатили свої знання.

Зустріч пройшла в теплій, ліричній атмосфері, роздумах про вічне й романтичне.

Лілія Віжічаніна,
кураторка клубу «Дивослово»

Календар подій

1 2 3456 7
8 910 11 121314
151617 18 19 20 21
22 23 24 25 262728