Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини "Мальована історія незалежності України" без білих плям від братів Капранових

"Мальована історія незалежності України" без білих плям від братів Капранових

09.11.2013 11:21
Щорічно в Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови. І це не випадково: згідно з православним календарем, цього дня вшановується пам'ять преподобного Нестора Літописця.
Цього дня прийнято відзначати кращих популяризаторів українського слова та видавництва, що випускають літературу українською мовою. А коли відомі та улюблені народом письменники спеціально приїжджають до Херсона, щоб зустрітися зі своїм читачем і презентувати нову книжку - ця подія стає справжнім святом духу!

9 листопада до Херсонської обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара завітали брати Капранови. На жаль, про їхні плани відвідати нашу бібліотеку ми дізналися в останній момент, тому читачів на зустрічі було не так багато, як хотілося б. Але ті, хто прийшли - читачі і співробітники бібліотеки, члени клубів "КЛІО" і "Дивослово" - були в захваті від зустрічі з письменниками! Такі розумні, відкриті, прості в спілкуванні і... такі схожі один на одного! Брати Капранови представили на суд читача свою книгу "Мальована історія незалежності України" видавництва «Зелений пес».
Ця книга - для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли справжніми українцями, знаючими і гордими за свою історію.
Характерними особливостями видання є незвичайна структура, велика кількість ілюстрацій, коміксів; наявність карти на кожному розвороті, яка дає можливість досліджувати долю українських земель в різні історичні часи.
Як народився задум цієї книги і в чому її місія?

«Підійшов до нас якось син, який готувався до ЗНО з історії, і спитав: «Батьки, як усе це запам'ятати?» І ми не знайшлися з відповіддю. Бо що таке українська історія? Список князів, потім список гетьманів, потім список письменників, а між ними чорні діри у сотні років, а між ними білі плями на цілі регіони... І читати усе це, на думку класика, неможливо без брому.
Тут ми зрозуміли, що історики за сотні років не створили простого і зрозумілого викладу вітчизняної історії. Можливо тому, що це - справа зовсім не істориків, а письменників. Не дарма, перший підручник з історії України написав Пантелеймон Куліш.
Два роки працювали над джерелами, створюючи текст, вигадуючи мальовані сюжети, будуючи пантеон героїв. Треба сказати, що кінцевий результат несподівано виявився значно простішим і яскравішим за первинний задум. Бо хотілося просто сплести у одну тканину відомі факти, але потім з'ясувалося, що вони не в'яжуться, а потім знайшли втрачені нитки, заховані у чорних дірах, навели різкість на білі плями...
Проте не шукайте у книзі історичних відкриттів чи екстравагантних модних теорій. Весь виклад базується на фактах, на які спирається історична наука і які підтверджені першоджерелами. Просто виявилося, що з них можна скласти безперервну, послідовну, зрозумілу історію, яку цілком можна читати без брому, і яка пов'язує в одне ціле і Крим, і Закарпаття, і Галичину, Слобожанщину, Таврію, Волинь, Донбас. А ще з'ясувалося (теж цілком несподівано для нас), що українська незалежність не переривалася з часів Великої Скіфії, і що навіть у найпохмуріші часи колонізації українці зберігали власну державу у формах автономії, повстанської республіки, війська-держави тощо. А отже наша державність має давню і безперервну традицію, і зовсім не «впала з неба». Її зберегли прадіди й діди, а значить треба берегти і нам. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу!» - от епіграф і водночас післяслово для нашої історії.
Це книжка для дорослих, щоб вони читали її дітям і для дітей, щоб вони могли проконсультувати дорослих».
Тепер у фондах нашої бібліотеки є екземпляр "Мальованої історії незалежності України".
Ця книга чекає тебе, читачу!
Наша подяка:
братам Капрановим, які знайшли час для зустрічі з читачами нашої бібліотеки;
читачам, які прийшли на цю зустріч;
Базилєву Олександру - найневгамовнішому члену Клубу любителів історії, завдяки йому відбулася дана зустріч.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031