Головна Новини Життя та творчість Михайла Бойчука: зустріч у рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою»

Життя та творчість Михайла Бойчука: зустріч у рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою»

06.07.2023 11:37

Відбувся черговий «Вечір історії з Гончарівкою». Цього разу він був присвячений Михайлу Бойчуку – видатному митцеві, художнику світового рівня, новатору українського мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ століття, який запропонував світу унікальне художнє бачення, що спиралось на традиції давньоруського іконопису, візантійських фресок та українського народного малярства.

Під час зустрічі Тамара Бойко, старший науковий співробітник НІМЗ «Биківнянські могили», висвітлила сторінки життєвого шляху та творчості художника.

Один з найвидатніших вітчизняних художників початку ХХ століття навчався у Віденській, Краківській і Мюнхенській академіях мистецтв, удосконалював свою майстерність у Парижі, де вивчав староукраїнське й українське народне мистецтво та створив майстерню неовізантійського мистецтва, що стала початком його школи.

Після повернення до України Михайло Бойчук починає працювати над монументальними розписами у Львові (1911-1912), проводить реставраційні роботи у Софійському соборі, Музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків, Чернігівському Єлецькому Свято-Успенському монастирі.

Михайло Бойчук – один із фундаторів української державної Академії мистецтв (1917). З його ім’ям пов’язане і створення творчого об’єднання художників-монументалістів, відомих як «бойчукісти». Це, зокрема, В. Іванова, І. Липківський, О. Павленко, І. Падалка, В. Седляр, М. Шехтман.

25 листопада 1936 року Михайла Бойчука заарештували за надуманим звинуваченням у контрреволюційній діяльності, а 13 липня 1937-го розстріляли у Києві разом з Іваном Падалкою та Василем Седляром.

Останній прихисток художників – спецділянка НКВС у Биківні. Там же й невідома могила дружини Михайла Бойчука – художниці Софії Налепинської-Бойчук, страченої після катувань у грудні 1937 року.

Ми щиро дякуємо за співпрацю Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» за висвітлення  важливих, славних, хоча, на превеликий жаль, трагічних сторінок історії українського мистецтва.

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22 2324 25 26 27 28
29 30