Головна Новини «Мінлива муза Володимира Вінкерта»: досвід реконструкції творчої біографії поета (476 засідання)

«Мінлива муза Володимира Вінкерта»: досвід реконструкції творчої біографії поета (476 засідання)

10.12.2013 13:51

Біографічним і бібліографічним дослідженням у бібліотеках України сьогодні приділяють особливу увагу, адже об'єктивне дослідження історії країни без вивчення життя і діяльності окремих особистостей, що залишили в ній свій слід, є неможливим. Роль бібліографів у даному питанні очевидна: саме вони є основними творцями біографічної продукції – біобібліографічних покажчиків літератури, довідників і т. д. 30 листопада 2013 року на черговому, 476-му засіданні, клубу любителів книги «Кобзар» зав. бібліографічним відділом ХОУНБ ім. Олеся Гончара Лянсберг О. В. зробила доповідь «Бібліографічна реконструкція біографії Володимира Вінкерта – херсонського поета Срібного століття».
До уваги присутніх Ольга Василівна представила свою працю – біобібліографічний покажчик «Изменчивая муза Владимира Винкерта» (2013), що вийшов друком у жовтні цього року. Видання присвячене херсонському поетові, творчість якого припадає на першу чверть XX століття, особистості обдарованої, неординарної, що не вписується в рамки звичного існування херсонського обивателя того часу.
З упевненістю можна сказати, що ім'я В. Вінкерта до теперішнього часу було незнайоме не тільки любителям поезії, але й більшості дослідників літератури Срібного століття. І найсумніше те, що це ім'я було відсутнє на літературній карті Херсона. Як, втім, і імена  херсонських поетів кінця XIX - початку XX століття – О. Надєждіна, М. Меламедова, Іполліта Луньова та ін.
Мета даного видання – реконструкція творчої біографії поета. Особливу увагу в нарисі, який відкриває покажчик «Изменчивая муза Владимира Винкерта», приділено херсонським виданням – збірникам «Стихи» (1902) і «От лучины к радию» (1913), а також малодослідженому періоду співпраці молодого поета з санкт-петербурзькими виданнями «Сатирикон» і «Новый Сатирикон». Доповненням до нарису служать листи поета С. А. Венгерову і Дмитру Цензору, які раніше не публікувалися, а також вірші Володимира Вінкерта, опубліковані на сторінках місцевих газет «Юг», «Херсонский вестник», «Херсонская почта», «Херсонские новости», «Вечерние новости», «Херсонское утро», «Родной край»  і санкт-петербурзьких журналів «Сатирикон» і «Новый Сатирикон».
Велика кількість віршів, повні тексти рецензій, листів, наведені у цьому виданні, виправдані тим, що першоджерела цієї інформації практично недоступні для пересічного читача.
У бібліографічний покажчик увійшли книжкові видання автора, рецензії на них, його прижиттєві публікації в херсонських і санкт-петербурзьких періодичних виданнях початку XX століття, а також нечисленна література про життя і творчість поета, документи, що зберігаються в архівах Москви і Санкт-Петербурга; нечисленні згадки про нього на сторінках книг, періодичних і бібліографічних видань,  рецензії на збірки віршів Володимира Вінкерта.
Видання адресоване літературознавцям, книгознавцям, викладачам, працівникам бібліотек, краєзнавцям, бібліофілам і колекціонерам, а також усім, хто цікавиться творчою спадщиною нашого земляка.
Неоціненну допомогу в пошуках інформації про Володимира Вінкерта в архівах і бібліотеках Москви і Санкт-Петербурга надали Маслак В. О. – Генеральний директор Науково-дослідного і проектно-дослідницького інституту «Ленметрогипротранс» (Санкт-Петербург), Кудрявцев В. В. – автор унікальної антології поезії Срібного століття – «Круговая чаша» і бібліофільської серії «Серебряный пепел» (Смоленськ), Соболєв Олександр – бібліофіл і колекціонер (Москва), Дяченко С. А. – ст. науковий співробітник Херсонського краєзнавчого музею.
Виступ Ольги Василівни супроводжувалося відеопрезентацією. Звучали вірші Володимира Вінкерта.

Коментарі

Лянсберг Ольга
10.12.2013 17:47

Признание этого указателя коллегой-библиографом и архивистом (в одном лице) для меня - высшая награда! Спасибо на добром слове, дорогая Ольга Геннадиевна...
Ольга
10.12.2013 14:32

А теперь можно с уверенностью сказать, что имя Владимира Винкерта благодаря кропотливым усилиям и неустанным поискам Ольги Лянсберг наконец появилось на литературной карте Херсона. Оно стало известно не только любителям поэзии Украины, но и России. Это действительно научные изыскания и высокий уровень профессионализма. Успехов Вам в Вашей дальнейшей деятельности, дорогая коллега.
 

Ольга.

 

Напишіть свій коментар

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 23 24
252627282930