Головна Новини Молоді – про новий український правопис

Молоді – про новий український правопис

23.02.2020 14:02

Мова – це унікальна душа кожного народу, його неповторний генетичний код. Це подарунок від Бога, який кожна нація має берегти й розвивати.

Українська мова за свою історії витримала й намагання її знищити, і прирівняти до іншої, і незважаючи на різні перешкоди, зберегла свою неповторну милозвучність та вікову мудрість предків. Для того щоб рідна мова розвивалася та збагачувалася, потрібно розмовляти нею, і важливо робити це грамотно.

25 травня 2019 року Постановою Кабміну було ухвалено зміни до українського правопису. Тому сьогодні перед кожним носієм української мови стоїть завдання опанувати ці зміни, щоб правильно писати та говорити українською.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара допомагає всім охочим розібратися зі змінами у правописі. У книгозбірні неодноразово проводилися майстер-класи «Новий український правопис: традиції та тренди». Учасники клубу «Дивослово» та слухачі курсів української мови знайомляться з новими нормами на кожному занятті. А напередодні та в Міжнародний день рідної мови Лілія Віжічаніна, кураторка клубу «Дивослово» та викладачка курсів української мови, розповіла про зміни до правопису учням 10 класів ЗНЗ № 15 та № 30.

Хоча ЗНО з української мови за правилами нового правопису учні вперше складатимуть через 11 років, але бажання вчити вже зараз нові норми є в багатьох учнів. Адже українська мова – це не лише важливий шкільний предмет. Для більшості це – рідна мова, а також засіб спілкування в різних сферах життя. Тому так важливо з юного віку вчитися правильно ним користуватися, зокрема й враховуючи зміни, що відбуваються в мові, та бути прикладом для наслідування у грамотному спілкуванні для своїх друзів.

А ви вже ознайомилися зі змінами до правопису? А бажаєте краще їх опанувати? Чекаємо вас на засідання розмовного клубу «Дивослово» та заняття з української мови. Слідкуйте за розкладом зустрічей на сайті бібілотеки.

 

Лілія Віжічаніна, кураторка клубу «Дивослово»,
викладачка курсів української мови

Календар подій

   1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930