Головна Новини А ми мандруємо та рідну мову вивчаємо

А ми мандруємо та рідну мову вивчаємо

21.02.2024 06:50

Напередодні Дня рідної мови відбулося чергове засідання клубу «РозМова». І, звісно, воно було присвячене нашій рідній, але такій багатостраждальній українській мові.

Присутні вирушили в цікаву та пізнавальну гру-мандрівку мальовничими Карпатами. Треба було виконати різноманітні завдання та отримати за них… діаманти, які ми складали в мішечок.

Перше завдання було «Геть русизми з нашої рідної мови!». Учасники виправляли помилки в написанні слів.

Потім ми помандрували в «Долину фразеологізмів», де учасникам треба було визначити, що ж означає той чи інший фразеологізм. Було багато таких, яких ми ніколи навіть не чули. Особливо запам’ятався фразеологізм «собака з маслом не з’їсть», який означає щось ненормальне, нісенітницю.

Оскільки в нашій мові зараз дуже багато англіцизмів, ми зайнялися «мовним пуризмом», тобто шукали українські відповідники цим словам.

На наступній зупинці добирали синоніми до різних слів. От до слова «розмовляти» їх виявилося ой як багато. Це і гуторити, і балакати, і туркотіти, і щебетати, і балабонити, і бесідувати, і казати, і мовити, і верзти. Яка ж все таки багата наша мова на синоніми! А потім добирали ще антоніми та пароніми.

І наостанок був «важкуватий» гірський хребет ребусів. Наше завдання полягало в тому, щоб розгадати ребуси та дізнатися слова, які важко вимовляти іноземцям.

А ще завдяки хвилинкам-цікавинкам ми дізналися про найбільш високогірне місто Рахів, висота якого 820 м над рівнем моря, і про село Селятин (яке є найбільш грозовим місцем України),  і про найвисокогірніше озеро Бребенескул, і про долину нарцисів у місті Хуст, і про гірський хребет Чорногора. Скільки ж красивих та чудових місць є в наших українських Карпатах!

Назбирали ми повний мішечок діамантів, які символізували наші знання з рідної української мови.

Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Українці це знову виборюють зі зброєю в руках. За українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни. Але віримо: скоро настане довгоочікувана Перемога!

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
2930