Головна Новини «Мовні лелітки» - проєкт, створений дарувати тепло

«Мовні лелітки» - проєкт, створений дарувати тепло

26.11.2023 13:13

24 листопада 2023 р., стартував мовно-літературний проєкт «Мовні лелітки», що реалізується у співпраці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара з Херсонським міським центром професійного розвитку педагогічних працівників Херсонської міської ради.

Лілія Віжічаніна, авторка та ведуча проєкту «Мовні лелітки», допомогла учасникам розкрити красу українського художнього слова. Було розглянуто такі художні засоби поезії, як алітерація та асонанс, їх використання у творах класиків та сучасних  митців.

Присутні спробували себе в ролі майстрів пера, здійснюючи «мовні реконструкції» поетичних та прозових текстів із використанням словосполучень у переносному значенні, а також авторських новотворів.

Вірші, які використовувалися під час заходу, відкривали дивовижний світ природи осінньої та початку зимової пори. Це твори українських поетів Сергія Пантюка, Любові Долик, Людмили Галінської.

Так як заняття відбувалося в День завоювання друзів, звучав вірш Юрка Іздрика «Людина сама нічого не може» про роль дружби в людському житті.

Щемливою та вишуканою виявилася друга частина зустрічі – знайомство з українською поеткою, перекладачкою, прозаїком Світланою Дідух-Романенко. Пані Світлана читала свої вірші, які дуже емоційно відгукнулися для більшості присутніх. Розпізнали у творах і багато художніх засобів.

За відгуками присутніх, зустріч подарувала їм багато приємних емоцій, покращила настрій, очистила душі поетичним словом і вселила надію на краще та додала сил жити далі. І це не дивно, адже українська мова створена дарувати тепло. 

Календар подій

    1 2 3 4
56 7 8 91011
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 232425
26272829