Головна Новини «Мовні лелітки» - проєкт, створений дарувати тепло

«Мовні лелітки» - проєкт, створений дарувати тепло

26.11.2023 13:13
«Мовні лелітки» - проєкт, створений дарувати тепло

24 листопада 2023 р., стартував мовно-літературний проєкт «Мовні лелітки», що реалізується у співпраці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара з Херсонським міським центром професійного розвитку педагогічних працівників Херсонської міської ради.

Лілія Віжічаніна, авторка та ведуча проєкту «Мовні лелітки», допомогла учасникам розкрити красу українського художнього слова. Було розглянуто такі художні засоби поезії, як алітерація та асонанс, їх використання у творах класиків та сучасних  митців.

Присутні спробували себе в ролі майстрів пера, здійснюючи «мовні реконструкції» поетичних та прозових текстів із використанням словосполучень у переносному значенні, а також авторських новотворів.

Вірші, які використовувалися під час заходу, відкривали дивовижний світ природи осінньої та початку зимової пори. Це твори українських поетів Сергія Пантюка, Любові Долик, Людмили Галінської.

Так як заняття відбувалося в День завоювання друзів, звучав вірш Юрка Іздрика «Людина сама нічого не може» про роль дружби в людському житті.

Щемливою та вишуканою виявилася друга частина зустрічі – знайомство з українською поеткою, перекладачкою, прозаїком Світланою Дідух-Романенко. Пані Світлана читала свої вірші, які дуже емоційно відгукнулися для більшості присутніх. Розпізнали у творах і багато художніх засобів.

За відгуками присутніх, зустріч подарувала їм багато приємних емоцій, покращила настрій, очистила душі поетичним словом і вселила надію на краще та додала сил жити далі. І це не дивно, адже українська мова створена дарувати тепло. 

13.03.2026
 
Роль родини Фальц-Фейн у господарському освоєнні та економічному й культурному розвитку Херсонщини та Півдня України: друга частина лекції
10.03.2026
 
Багатогранний світ Тараса Шевченка: онлайн-зустріч «Мовно-поетичних леліток»
09.03.2026
 
Георгій Нарбут у культурній пам’яті Херсона
06.03.2026
 
Роль родини Фальц-Фейн у господарському освоєнні та економічному й культурному розвитку Херсонщини та Півдня України
05.03.2026
 
Сила написаного слова
03.03.2026
 
«Я врятуюся словом свідомим і залишу в тім слові любов»: вечір поетичного зцілення з Аллою Василишин
02.03.2026
 
Весняна атмосфера єдності та спілкування в Гончарівці
27.02.2026
 
Від Рюрика до Андерсена: країна казок в архітектурі та мистецтві
24.02.2026
 
Просто про складне: медіаграмотність у фокусі педагогів Херсонщини
23.02.2026
 
Вулиця Рішельєвська: сторінки історії та французький слід у Херсоні

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 78
9 10 1112 13 1415
16171819202122
23242526272829
3031