Головна Новини Мовою серця

Мовою серця

06.11.2019 15:56

Про книжку Інни Мокіної «По ту сторону адвокатской тайны»
(Херсон, «Наддніпряночка», 2019)

Якщо проаналізувати список усіх книжок, надрукованих у Херсоні з часу появи першої друкарні, то можна прийти до висновку, що літературними здібностями в нашому місті (з літераторів-непрофесіоналів) були наділені переважно  тільки медичні працівники. Лікарі Г.І. Зубріс, В.Д. Гаухман, О.Г. Бутузов, І.М. Векслер, Л.С. Подольська – автори багатьох книг різних прозових та поетичних жанрів.

Схоже, що Інна Володимирівна Мокіна – автор літературно-художнього видання «По ту сторону адвокатской тайны», руйнує стереотипи.

Вона – адвокат! До того ж, адвокат відомий, з ім'ям.

Коротко про автора з відкритих джерел:
Мокіна Інна Володимирівна працює в адвокатурі з 1987 року.
У 1996 році організувала адвокатське об'єднання «Херсонська колегія адвокатів», яку очолює до сьогодні.
З 2012 р – Голова Ради адвокатів Херсонської області.

Професійні досягнення Інни Володимирівни Мокіної – отримані перемоги у складних цивільних та гучних кримінальних справах, виправдувальні вироки, звільнені з-під варти люди та відновлені репутації.

Національною асоціацією адвокатів України нагороджена орденом «Видатний адвокат України». За багаторічну адвокатську діяльність щодо захисту інтересів Української православної церкви нагороджена орденами Різдва Христового, Рівноапостольного князя Володимира, Святої Великомучениці Варвари.

Сьогодні до цього списку можна додати: «... Автор книги «По ту сторону адвокатской тайны».

Книга вийшла чудова. Думаю, що вона буде цікава не тільки фахівцям, теперішнім і майбутнім адвокатам, а й широкому колу читачів. Говорити простою доступною мовою про складні речі – не кожному дано. Інні Володимирівні Мокіній це вдалося, і це одна з переваг книги.

Видання «По ту сторону адвокатской тайны» складається з чотирьох частин:

Перша книга називається «It’s my life». «Найтепліша та найзатишніша». Складається з невеликих есе про батьків, дитинство, старі херсонські дворики та їх мешканців, про навчання на юридичному факультеті Одеського державного університету ім. Мечникова, про роботу в Херсонській колегії адвокатів та перших наставників.

Частина друга – «Непридуманные истории». У ній зібрані розповіді про гучні справи – відомі свого часу всім мешканцям Херсона. Найчастіше фігурантами цих справ були досить публічні люди, яким належала влада, що ще раз підтверджує істину «Від суми та від тюрми не зарікайся». Інні Володимирівні доводилося захищати права та представляти інтереси в судових процесах як потерпілої сторони, так і відповідача. Деякі ці історії настільки цікаві, що могли б стати сценарною основою для постановки «крутого» бойовика або кінофільму з драматичним сюжетом.

В окремому розділі представлені статті І. В. Мокіної про адвокатуру, опубліковані в різний час у професійних виданнях, журналі «Бюлетень Асоціації адвокатів України».

Заключна частина книги – «лірична». Автор знайомить читача з циклом своїх віршів: російською мовою – «Навстречу небу» та українською – «Мовою серця». Поезія – це той жанр, в якому автор, хоче він того чи ні, відкриває свою душу. Прочитаєш вірші Інни Володимирівни Мокіної, і здається, що ти давно знаєш цю світлу та відкриту людину.

І на останок. Є книги, які мають якусь магію... Вони привертають вашу увагу, їх хочеться взяти в руки, гортати, знайомитися зі змістом, ілюстраціями... Здається, що в них гармонійно поєднується і текст, і поліграфічне виконання і навіть... запах паперу... Книга «По ту сторону адвокатской тайны» – з числа таких видань. У ній цілісно все: і глибина викладу, і логіка розміщення окремих фотографій, і навіть домінування червоного кольору в оформленні твердої палітурки і внутрішнього, найбільш експресивного та дискусійного, блоку професійних статей про адвокатуру... Цю книгу цілком можна віднести до зразків високої поліграфії . Вона бездоганно підготовлена ​​і надрукована.

Залишається додати, що на книжці є товарний знак Херсонського видавництва «Надніпряночка» (директор Ольга Алеферко), а це вже свідчення високого рівня  поліграфії та величезної видавничої майстерності.

Ознайомитися та придбати книжкову новинку можна в салоні-магазині видавництва «Наддніпряночка» за адресою:
м. Херсон, пр-т Ушакова, 16-А та Херсонському магазині української національної мережі «Буква» за адресою:
вул. Воронцовська, 21.

Телефони для довідок: (0552)-42-47-66, 095-343-66-40.

Дорогі херсонці!
12 грудня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара в рамках тижня юридичних знань у відділі наукової інформації та бібліографії о 15.30 відбудеться зустріч з Інною Володимирівною Мокіною, на якій вона презентує свою книжку «По ту сторону адвокатской тайны»». Це буде живе спілкування, запитання і відповіді, автограф-сесія.

Ми чекаємо вас!

Ольга Лянсберг

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31