Музи генія – кохані жінки Шевченка
"Любов – Господня благодать...", і щасливий художник і поет, на кого зійшла Його благодать. Тому що любов хвилює душу, розбурхує уяву, дарує творче натхнення. Саме так і було в житті великого художника, поета та прозаїка Тараса Григоровича Шевченка.
У його житті було багато жінок. Княжна Варвара Миколаївна Рєпніна, багата поміщиця Ганна Закревська, Марія Максимович – дружина відомого вченого Михайла Максимовича, акторка Катерина Піунова, селянка Харита Довгополенко, юна попівна Феодосія Кошиц, і, нарешті, остання любов Тараса Григоровича – дев'ятнадцятирічна білошвейка Лікерія Полусмак.
Історія зберегла імена жінок, які полонили серце Тараса. Не завжди почуття поета лишали слід у поезії. Але ж і сказати, що жінки і світлі почуття до них не відіграли значної ролі в житті і творчості Шевченка – це, значить, погрішити проти істини.
На сьогоднішньому занятті з української мови у міськадміністрації слухачі мали чудову нагоду дізнатися подробиці особистого життя Шевченка - а воно у нього було надзвичайно багатим. Своїм коханим Шевченко присвячував окремі твори. Наші слухачі старанно готувалися вдома і з їх вуст ми слухали сьогодні "Мені тринадцятий минало", "Ми вкупочці росли", "Г.З.", "Ликерії", "Л." та інші. Крім того, мали чудову нагоду прослухати деякі з віршів Т. Шевченка, покладені на музику, зокрема "Якби зустрілися ми знову", "Весільна". Особливе зацікавлення у слухачів викликали книги про Т. Шевченка - його щоденник, спогади його сучасників, листи В. Рєпніної, захалявна книжечка поета та багато інших. Матеріали з них були використані під час підготовки та проведення заходу. Сподіваюся, що сьогоднішнє заняття збагатило слухачів духовно, їхі знання про Шевченка стали більш комплексними, а настрій - ще ліричнішим.
Коментарі