Головна Новини Незламні Херсонщина та Харківщина поєднані українською

Незламні Херсонщина та Харківщина поєднані українською

13.06.2024 18:41

Понад рік Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара є партнером всеукраїнського проєкту «Єдині».

Лілія Віжічаніна, завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії, яка має десятирічний досвід модерування розмовних клубів, проводить заняття для ВПО з Херсонщини, Харківщини, Донеччини та Луганщини на базі громадської організації ВПО в Івано-Франківську. А починаючи з червня 2024 року вона є кураторкою розмовного клубу «Єдині» для групи бібліотекарів незламної Харківщини.

12 червня відбулася перша зустріч у рамках даної співпраці. Вона була присвячена надзвичайно актуальній темі: «Соціальні мережі».

Учасники заняття за допомогою методу ПОПС (позиція-обґрунтування-приклад-судження) висловлювали свої думки з приводу ролі соціальних мереж у їхньому особистому та професійному житті. Говорили про таке явище, як залежність від інтернету у дітей та дорослих, а також шукали вихід із даної проблеми, допомагаючи героям казки «Ріпка на сучасний лад» врятувати дівчинку від інтернет-залежності. Обговорювані в групах та пропоновані рішення виявилися дуже креативними та дієвими.

Крім того, під час зустрічі Лілія Віжічаніна та Тетяна Донченко, як тренерки проєкту «Школа інформаційного комфорту», звернули увагу присутніх на реальні приклади загроз, які є у соціальній мережі «Фейсбук» у вигляді фейкових сторінок, різноманітних опитувань, «чудодійних» картинок тощо, та спільно з присутніми сформулювали основні правила користування соцмережами, які дозволять уникнути серйозних проблем. Також було зроблено огляд літератури, присвячений темі інформаційної компетентності.

За відгуками присутніх, дана тема виявилася для них досить актуальною, а практичні поради, які вони отримали в ході зустрічі, допомогли їм здійснити самоаналіз у користуванні соцмережами.

Наостанок зустрічі учасники спробували пригадати красиві «літні» українські слова, які прикрашають наше мовлення.

Зустріч виявилася дуже насиченою, а спілкування – змістовним.

Заняття триватимуть до кінця червня двічі на тиждень.

Приємно усвідомлювати той факт, що Херсонщину та Харківщину єднає така спільна цінність, як українська мова.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031