Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Незмірна глибина книг: подорож літературним експресом до Всесвітнього дня книги і авторського права

Незмірна глибина книг: подорож літературним експресом до Всесвітнього дня книги і авторського права

24.04.2019 06:42

23 квітня весь світ відзначає День книги та авторського права. Історія цього свята сягає квітня 1995 року. Саме тоді  Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року.

Прекрасна традиція святкування Дня книги народилася в Каталонії, де 23 квітня, у День Святого Георга, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким. Однак вагомішою причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М.Сервантес, В.Шекспір, Л.Вега, М.Дрюон, В.Набоков.

У Всесвітній день книги і авторського права вся спільнота – і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію, – складають програми заходів, які свідчать про їхню любов до книги. Відбуваються зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист друкованого слова, фестивальні читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і безплатно роздають його відвідувачам книжкових магазинів.

До святкування цього чудового Дня долучилася й наша бібліотека.

23 квітня до нас завітали учні 6 класу Херсонського ЗНЗ №30. Вони мали змогу помандрувати літературним експресом «Незмірна глибина книг». Це була цікава та змістовна подорож різними відділами бібліотеки. Під час мандрівки учасники відвідали станцію «Скарби української літератури» (відділ абонементу), на якій мали змогу познайомитися з сучасною художньою та пізнавальною літературою для підлітків; станцію «Сторінками мудрості» (відділ наукової інформації та бібліографії), на якій їх чекала захоплююча літературна вікторина. На станції «У світі незвичайних книг» (центр для людей з особливими потребами) учні мали змогу «почитати» книги шрифтом Брайля, ознайомитися з колекцією аудіокниг для слабочуючих людей. На станції «Книга – джерело мудрості» учні складали літературні пазли.

Надовго запам’ятається дітям і зупинка на станції «У світі книжкових скарбів» (відділ рідкісних та цінних видань), де вони дивувалися тому, які незвичайні книжки бувають у світі.

Це була дивовижна подорож у цікавий світ найрізноманітніших книжок – найсучасніших, найцінніших, найнезвичайніших. Також на учасників подорожі чекали багато інших цікавинок і приємних подарунків.

Сподіваємося, що на цьому заході було посіяно багато зерен любові до книги та читання в серцях наших юних вихованців. І вони будуть любити читати!

Календар подій

1 2 34567
891011121314
15 161718192021
22 23 24 25262728
2930