Головна Новини «Обступи мене, ліс! Я тихо з тобою побуду…»: засідання клубу «Дивослово»

«Обступи мене, ліс! Я тихо з тобою побуду…»: засідання клубу «Дивослово»

29.10.2020 12:57
«Обступи мене, ліс! Я тихо з тобою побуду…»: засідання клубу «Дивослово»

Про красу матінки-природи сказано чимало. Протягом століть її оспівували, возвеличували та увічнювали митці, майстри слова та пензля.

Скільки вже пісень присвячено мальовничості українських краєвидів, скільки написано про їх квітучість, скільки мелодій покладено на солов'їну мову та скільки ще не сказано… Завдяки неймовірному таланту та крилатості душі українські письменники змогли відкрити суспільству очі на чарівність буденності та пробудити в ньому потяг до прекрасного. Треба самим плекати в собі це, бо природу неможливо побачити очима, її можна лише зрозуміти розумом і відчути серцем. Саме тому засідання клубу «Дивослово» було присвячене темі «Природа у творах класиків української літератури».

Під час зустрічі звучали найкращі зразки поезій та прозових творів таких майстрів українського слова, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Микола Вороний, Максим Рильський, Павло Тичина, Олександр Довженко, Ліна Костенко, Дмитро Павличко. Учасники клубу ділилися враженнями, який вплив на них справляє український степ, ліс, гори, Дніпро, море… А також роздумували про те, що означає любити природу, яка відповідальність за її збереження лежить на кожному з нас.

З великим захопленням присутні спробували себе в ролі майстрів слова, добираючи епітети та порівняння до картини Надії Старовойтової «Гуцульська осінь».

А ви хочете навчитися любити природу так, як це вміють митці?

Мене ізмалку люблять всі дерева,
і розуміє бузиновий Пан,
чому верба, від крапель кришталева,
мені сказала:
«Здрастуй!» крізь туман.
Чому ліси чекають мене знову,
на щит піднявши сонце і зорю.
Я їх люблю, я знаю їхню мову.
Я з ними теж мовчанням говорю.
                                                  Ліна Костенко.

Лілія Віжічаніна,
кураторка клубу «Дивослово»

22.04.2026
 
«Голос вільного моря та безкрайнього степу»: онлайн-захід до 165-річчя від дня народження Дніпрової Чайки
22.04.2026
 
Літературні лабіринти та основи авторського права: захопливий квест для херсонської молоді
20.04.2026
 
«Мій Херсон – це місто контрастів»: ім’я Дніпрової Чайки на мапі міста
17.04.2026
 
Мандрівка Європою з Михайлом Коцюбинським та Анжелою Савченко
16.04.2026
 
Дім у серці: розмови про скарби пам’яті на засіданні розмовного клубу
15.04.2026
 
Протидія шахрайству та кібербезпека: зустріч у межах проєкту «Школа інформаційного комфорту»
13.04.2026
 
Відновлення історичної справедливості: як «шаг» повертається до українців
10.04.2026
 
«Херсон: шлях патріотів»: прев’ю-презентація книги
08.04.2026
 
«Намисто» Мопассана: фальшивий блиск та справжня ціна честі
07.04.2026
 
75 років операції «Північ»: як радянська влада депортувала тисячі людей за віру

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 1112
13 14 15 16 17 1819
20 21 22 23242526
27282930