Головна Новини Зустріч з письменницею, перекладачкою та мрійницею Олександрою Орловою

Зустріч з письменницею, перекладачкою та мрійницею Олександрою Орловою

03.05.2023 13:51

2 травня в рамках співпраці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара з Херсонською гімназією № 2 та Херсонським НВК № 8 для діток молодшого та середнього шкільного віку було проведено зустріч із українською письменницею Олександрою Орловою. Ця світла, щира, мудра людина пише прекрасні твори для дітей і для дорослих, перекладає твори з інших мов на українську, активно популяризує українську культуру в інтернет-просторі.  

Пані Олександра розповіла присутнім про свої пізнавальні книжки – дуже цікаві за змістом і надзвичайно привабливі за оформленням – справжні шедеври.

«Парфумерний щоденник Зої» (Львів, 2022). У Зої особливий ніс – дуже чутливий до запахів. Тож дівчинка вирішує присвятити себе парфумерній справі. У своєму щоденнику вона занотовує все, що дізнається про аромати, видатних парфумерів і парфумерок, а ще вчиться створювати власні парфуми. З цією книжкою відкриєш чарівний світ парфумерії та довідаєшся, як виготовляли ароматні суміші у давнину, як виникла ідея створення найвідоміших парфумів та кому вдалося закоркувати аромат книжок. А ще помандруєш із Зоєю до музею парфумів «Фраґонар» у Парижі! Немає жодної дитячої книжки з цієї тематики. 
Пані Олександра зауважила, що коли «Парфумерний щоденник Зої» був уже готовий, видавництво мало запитати дозволу у фірм, які згадуються у книжці. Тобто якщо Ви захочете обрати шлях письменника, треба пам’ятати, що при згадуванні у творі відомих брендів або фільмів, треба просити дозволу на ці згадки у фірм та юристів

«Де ти, Діно?» (Львів, 2021). Діна – сухопутна черепаха. Але разом зі своїм малим господарем вирушає в мандрівку до моря. Не дивно, що хлопчикові доводиться постійно розшукувати її, коли вони опиняються поза межами міського помешкання. А в пошуках йому допомагає улюблений дід Микола. Колись він був капітаном корабля, а тепер працює доглядачем маяка, тож він має багато цікавих історій та занять для онука. Дідусь та малий – двоє найкращих друзів. Спільно вони доглядають маяк, а на закінчення канікул хлопчик отримує від дідуся дивовижний дарунок, який цілий рік нагадуватиме йому про літо на березі моря – з дідусем та невгамовною Діною. У книзі багато пізнавальної інформації про маяки, скільки їх залишилося, а також про черепах, як за ними треба доглядати.

 «Чотири Князівни» (Київ, 2021). Про доньок Ярослава Мудрого ми знаємо, що всі вони пошлюбилися з європейськими королями. А ким же були вони самі? Авторка цієї книжки уявила, як могло минати дитинство київських принцес. Це не нудний підручник з історії, а захоплююча подорож у добу Київської Русі, занурення у побут та дитячі роки київських принцес: Агати, Олісави, Насті та Анни. Кмітливі, задерикуваті, грайливі дівчиська – а водночас майбутні правительки, які вчаться князівських чеснот і шанують книжки. Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту: друкована книжка, детальний бекґраунд за QR-кодом, ігрова закладка.

Ми ще ніколи не чули так багато запитань від діток на зустрічі: про рецепти успіху письменника, джерела натхнення, як долати прокрастинацію у творчості та багато інших. І це свідчить, що такі зустрічі мають важливе значення, особливо для юного покоління.

Кілька книжок Олександри Орлової присвячено домашнім улюбленцям – котикам. А наша Гончарівка на одну з таких книг – «Подорож до країни Мурвіль» - створила буктрейлер. Під час зустрічі діти з цікавістю його переглянули і виявили бажання прочитати цю книжку.

Пані Олександра поділилися з нами секретиком, що скоро побачить світ її нова книга – і ми з радістю чекатимемо на її презентацію. А нашій чудовій гості бажаємо невичерпного натхнення на написання нових книжок.

03.05.2024
 
290 років від часу заснування Нової Січі, останньої Запорізької Січі (1734)
01.05.2024
 
Невпинно дбаємо про інформаційний імунітет херсонців
29.04.2024
 
29 квітня – День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї
27.04.2024
 
Презентація книги Анастасії Шевченко «Рід Гошкевичів у соціокультурному житті України: «нова сімейна історія»»
27.04.2024
 
Незвичайні порівняння в поетичних творах: зустріч учасників проєкту «Мовно-поетичні лелітки»
26.04.2024
 
Антифейкова гра «Нота Єнота»: розвінчуємо фейки про Чорнобильську катастрофу
25.04.2024
 
Нариси з історії культури Європи. Неймовірний художник Станіслав Віткевич
22.04.2024
 
23 квітня – Всесвітній день книги й авторського права
18.04.2024
 
Фортеця ТЯГИНЬ – форпост європейської історії українського півдня
18.04.2024
 
Сумцов М. Ф. – один із перших бібліографів етнографічної науки в Україні

Календар подій

   1 2 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031