Головна Новини Онлайн-кемп з Гончарівкою «Книгомандри з користю і в задоволення»: формуємо навички усвідомленого читання

Онлайн-кемп з Гончарівкою «Книгомандри з користю і в задоволення»: формуємо навички усвідомленого читання

09.07.2024 16:48

Коли довкола вирує війна, коли людей розриває від болю і опускаються руки, дуже важливо знайти, заради чого треба жити далі.

Наша Гончарівка впевнена, що жити заради майбутнього наших незламних українських, зокрема херсонських діток – це гарна мотивація.

Тому 9 липня відбулася чергова зустріч учасників онлайн-кемпу «Книгомандри з користю і в задоволення».

Цього разу ми поринули у світ захопливої книги Вікторії Садкіної «Усвідомлене читання – Skills на все життя» (Харків, 2020). Це унікальний посібник, в якому містяться цікаві матеріали для розвитку навичок усвідомленого читання. Завдання у форматі PISA і секрети усвідомленого читання роблять цей процес захопливим. Тексти посібника подані у суцільній та несуцільній (графічній — графіки, діаграми, інфографіки тощо) формах. Зміст завдань спрямований на загальне розуміння тексту, його цілісного змісту, пошук фактів, інтерпретацію змісту, рефлексію на зміст і форму тексту.

Роль усвідомленого читання в житті сучасної людини важко переоцінити. Усвідомлене читання – це активний процес, який передбачає не лише декодування слів, а й глибоке розуміння та засвоєння прочитаного. Це не просто швидке пробігання очима тексту, а вдумливе його дослідження, яке включає:

  • Аналіз: Виділення ключових моментів, понять, ідей та аргументів тексту.
  • Зв'язок: Пов'язування інформації з власним досвідом, знаннями та іншими текстами.
  • Інтерпретація: Формування власного ставлення до прочитаного, його оцінка та критичне мислення.
  • Застосування: Використання отриманих знань та ідей у ​​власному житті та діяльності.

Усвідомлене читання дає змогу:

  • Краще розуміти текст: Не просто вловлювати загальний зміст, а й глибоко занурюватися в деталі, вловлювати нюанси та приховані значення.
  • Запам'ятовувати інформацію: Коли ви читаєте усвідомлено, ви обробляєте інформацію глибше, що робить її більш стійкою до забування.
  • Розвивати критичне мислення: Ви вчитеся аналізувати інформацію, оцінювати її достовірність та формувати власну думку.
  • Збільшувати словниковий запас: Ви знайомитеся з новими словами та контекстами їх вживання.
  • Отримувати більше задоволення від читання: Коли ви розумієте текст, він стає цікавішим та захоплюючим.

Цього разу учасники читали текст під назвою «Дива пустелі», головна тема якого – унікальна здатність живих організмів пристосовуватися до навколишнього середовища. Діти дізналися про бушменів, які проживають у пустелі Калахарі, про їхні фізичні особливості та унікальну здатність знаходити водоносні кореневища. А також були вражені здатністю жуків-чорнотілок, що проживають у пустелі Наміб, видиратися на гребені барханів, де вони шикуються рядками паралельно до берега головою донизу, задерши черевця й повільно помахуючи лапками. Туман лине між ними, і крапельки вологи осідають на їхніх тілах, стікають з рухливих ніг на черевце, а звідти – в рот.

Такі короткі тексти та цікаві запитання до них не лише сприяють формуванню навичок усвідомленого читання, але й допомагають формувати високу екологічну свідомість, розуміння того, як мудро все влаштовано у Всесвіті, і як важливо кожному з нас не порушувати цю гармонію.

Зустріч пройшла у теплій та затишній атмосфері, адже всі присутні об'єднані любов'ю до книг та прагненням до саморозвитку.

Дякуємо всім, хто долучився до нашої онлайн-зустрічі!

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031