Головна Новини Перші ластівки або "ми вже говоримо українською..."

Перші ластівки або "ми вже говоримо українською..."

У херсонського поета Миколи Василенка є такий вірш про рідну мову:

Що людині потрібно?
Мова рідна.
Небо рідне.

Мова рідна -
щоб себе на світі не згубити,
не заснути сном тяжким в дорозі,
мовчазним камінням не зробитись.

Небо рідне -
щоб довіку прагнути за обрій,
пам'ятати про могутні крила
і великі гони України.

А чи люблять херсонці рідну мову? Як показує досвід, люблять і з задоволенням вивчають.
Уже третій рік у нашому місті проводяться Безкоштовні курси української мови для всіх бажаючих. У цьому році реалізовували новий цікавий проект – навчали рідної мови державних службовців. Проект реалізовувався протягом шести місяців. І ось сьогодні маємо певні досягнення – 15 слухачів з управління комунальної власності Херсонської міської ради отримали сертифікати про успішне закінчення навчання на курсах. Вручала випускникам сертифікати координатор Безкоштовних курсів української мови в Україні Анастасія Розлуцька.
Ця врочиста подія відбулася у суботу в бібліотеці ім. О. Гончара. Адже саме тут за ініціативою одного з членів Клубу любителів історії, громадського активіста Олександра Базилєва народився проект «Безкоштовні курси української мови. Навчи друга розмовляти українською», який втілює в життя провідний бібліограф ХОУНБ ім. Олеся Гончара – Лілія Віжічаніна.
У святковій атмосфері випускники читали вірші про українську мову;  у залі лунали українські пісні. Також були влаштовані поетичні читання: слухачі підготували вірші херсонських поетів, у яких оспівується любов до рідного слова, України, свого рідного краю.
Випускники ділилися враженнями від навчання і це було важливо, адже на святі була присутня група слухачів, які тільки почали вивчати мову, що стало для них гарною мотивацією для подальшого навчання і яскравим прикладом  для наслідування.
Співпраця з міською радою на цьому не припинилася: було прийнято рішення про подальшу «дружбу домами» в рамках діяльності нового клубу любителів сучасної української літератури, відкриття якого заплановано на  вересень.

 

 

     

 

 

Коментарі

Anonymous
26.05.2015 17:40

Молодці!

Напишіть свій коментар

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 9 10
11121314151617
18192021222324
25262728293031