Головна Новини «А справжня слава – то прекрасна жінка…»

«А справжня слава – то прекрасна жінка…»

23.09.2021 14:33

Слово «жінка» у багатьох асоціюється з образом хранительки дому, сім’ї, роду. Мати, Кохана, Трудівниця – це її колективний портрет. В історії України жінка відігравала важливу роль у суспільстві і тому є багато прикладів. Про деяких із найславетніших жінок Русі-України, які залишили помітний слід в історії і розповідається у книзі антрополога і етнолога Сергія Сегеди «Видатні жінки української історії: біографічні нариси на тлі історичних подій».

Книга охоплює періоди X-XVIII ст. Це часи Київської Русі, Галицько-Волинської держави, Литовсько-польської доби, Козаччини і Гетьманщини. Героїні нарисів походили з великокняжих династій, належали до козацьких родів, були володарками та меценатками, і кожна з них залишила яскравий слід в українській історії. Серед них не тільки відомі широкому загалу постаті – княгиня Ольга, Анна Київська чи Роксолана, але й ті, що були в тіні своїх чоловіків, та зробили унікальний внесок в нашу соціокультурну, етичну, звичаєву спадщину – Ольга Романівна, Раїна Могилянка, Анастасія Скоропадська...

Доля кожної героїні переплітається з історичними подіями, які впливали на її життя та діяльність. І хоча, як стверджує автор, «в книжці можна знайти інформацію про непривабливі вчинки деяких її героїнь, що викликають осуд з погляду сьогодення», це можна пояснити реаліями тієї епохи, того часу, коли не можна було вчинити інакше.

Книга читається легко, інформація подана цікаво. Видання оформлене кольоровими ілюстраціями і фотографіями, які доповнюють текстову частину і допомагають відчути епоху.

З книгою «Видатні жінки української історії: біографічні нариси на тлі історичних подій», яка є в нашій книгозбірні завдяки Українському інституту книги, можна ознайомитися у відділі наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Чекаємо на вас!

Календар подій

    123
45678910
11 121314151617
181920 21 222324
25262728293031