Головна Новини Пропагуємо інфогігієну на засіданнях клубу «Єдині»

Пропагуємо інфогігієну на засіданнях клубу «Єдині»

15.04.2024 14:24

В епоху інформаційного буму, коли доступ до інформації стає все більш доступним, а її обсяг зростає щодня, питання інфогігієни стає все більш актуальним.

Інформація може бути корисною і шкідливою. Корисна інформація допомагає нам приймати правильні рішення, розширювати знання та кругозір. Шкідлива інформація, навпаки, може вводити в оману, маніпулювати людьми, провокувати ненависть і розкол у суспільстві.

У сучасному світі ми постійно стикаємося з потоком інформації з різних джерел: новин, соціальних мереж, месенджерів, реклами. Не вся ця інформація є достовірною та корисною. Тому важливо вміти розрізняти правдиву та фейкову інформацію, критично оцінювати її джерела та не поширювати неперевірені дані.

Про основні правила інфогігієни та про те, як розпізнавати фейки, Лілія Віжічаніна, кураторка проєкту «Школа інформаційного комфорту» та модераторка клубу «Єдині» говорила  з учасниками клубу на черговому засідання.

Присутні мали можливість ознайомитися з текстом «новини» про українську мову, а потім, використовуючи роздаткові матеріали проєкту «Вивчай та розрізняй», аналізували текст на наявність  фейків та маніпуляцій у ньому.

У ході спілкуванні присутні сформулювали для себе такі основні правила інфогігієни:

1. Не вірте всьому, що читаєте чи чуєте. Перевіряйте інформацію з кількох джерел, перш ніж їй повірити.

2. Звертайте увагу на джерела інформації. Переконайтеся, що джерело інформації є авторитетним та надійним.

3. Аналізуйте інформацію. Ставте собі питання: хто написав цю інформацію? Яка мета автора? Чи є в цій інформації упередженість?

4. Не поширюйте неперевірену інформацію. Не поширюйте інформацію, в достовірності якої ви не впевнені.

5. Використовуйте перевірені ресурси. Існує багато ресурсів, які допомагають перевірити інформацію та розпізнати фейки.

Інфогігієна – це не просто модне слово, а життєво необхідна навичка в сучасному світі. Дотримуючись правил інфогігієни, ми зможемо захистити себе від шкідливої ​​інформації, приймати правильні рішення та жити усвідомленим життям.

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24252627282930