Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Радіємо перемозі: чудові результати конкурсу культурно-мистецьких проектів

Радіємо перемозі: чудові результати конкурсу культурно-мистецьких проектів

06.09.2018 07:28

У червні 2018 року Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара подала заявку на участь у конкурсі проектів, який оголосив Український культурний фонд (УКФ).

Наш проект «Говоримо українською. Читаємо українське» має на меті сприяти створенню україномовного середовища та популяризації сучасної художньої літератури, отож його актуальність для нашого Південного регіону важко переоцінити. Таку ж думку мали експерти конкурсу: з представлених 522 культурно-мистецьких проектів було обрано понад 100, серед яких – «Говоримо українською. Читаємо українське»!

Даний проект певною мірою реалізовується у Гончарівці вже понад п’ять років у формі безкоштовних курсів української мови та розмовного клубу «Дивослово». Мета цього клубу також полягала у створенні україномовного осередку для мешканців міста, допомозі всім бажаючим у подоланні психологічного бар'єру у спілкуванні українською. Було проведено низку зустрічей з сучасними українськими письменниками, зокрема з братами Капрановими, Жанною Куявою, Анатолієм Кичинським, Оленою Ольшанською, Тетяною Шептицькою, Валентиною Захабурою, Мариною Єщенко, Антоніною Спірідончевою, Мирославом Лаюком, Олегом Коцаревим, Надією Мориквас, Юлією Качулою, Альоною Мовчан та іншими. 

За час існування курсів української мови 105 випускників отримали сертифікати про поглиблене вивчення української мови. 

У 2018 році в бібліотеці було організовано та проведено «Тиждень "Говорімо українською правильно!"», що включав низку заходів, серед яких: майстер-клас «10 кроків до бездоганної української», відеолекторій «Поради від Лепетуна», огляди літератури «Книжки, написані бездоганною українською мовою» тощо.

У мережі «Фейсбук» створено групу «Дивослово. Безкоштовні курси української мови», учасниками якої на сьогодні є 238 осіб. У цій групі можна знайти цікавинки з української мови, поради щодо читання. На сайті «Віртуальний бібліограф» можна знайти розробки з граматики, цікаві вправи, які треба виконати тощо.

Отже, у науковій бібліотеці імені Олеся Гончара люблять і шанують українську мову, літературу, культуру. Тому ми впевнені, що  реалізація проекту «Говоримо українською. Читаємо українське» допоможе прищепленню любові до всього українського більшості херсонців.

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031