Головна Новини Андрій Розумовський: об’єктивна оцінка діяльності славного українця істориками Національного заповідника “Гетьманська столиця” в Батурині

Андрій Розумовський: об’єктивна оцінка діяльності славного українця істориками Національного заповідника “Гетьманська столиця” в Батурині

06.05.2023 10:12

Черговий «Вечір історії з Гончарівкою» відбувся в особливо піднесеній атмосфері. Гостя заходу Альона Грабовець, історикиня, співробітниця Національного заповіднику «Гетьманська столиця» в Батурині, провела захоплюючий онлайн-екскурс історичною пам’яткою, коротко зупинилася на основних моментах діяльності гетьмана Кирила Розумовського.

Головну увагу під час зустрічі було приділено особистості Андрія Розумовського, сина гетьмана. Саме Андрій успадкував Батуринську економію та палацово-парковий ансамбль Кирила Розумовського. Він став не лише відомим дипломатом, але й проявив надзвичайні здібності в музичному мистецтві. Завдяки чудовому батьківському вихованню та освіті в Страсбурзькому університеті Андрій мав можливість спілкуватися з найвідомішими представниками Віденської класичної школи – Йозефом Гайдном, Вольфгангом Амадеєм Моцартом, Людвігом ван Бетховеном та розуміти новаторство музичних композиторів.

Андрій Розумовський був не просто шанувальником музики. Гетьманич усвідомив необхідність підтримки та розвитку музичної культури і підтримував видатного композитора Бетховена як морально, так і фінансово. Зі свого боку Бетховен на знак вдячності присвятив своєму меценату музичні шедеври: симфонії № 5 і 6, три струнні квартети № 7, 8, 9 та таким чином увіковічнив ім’я Розумовського. Цікаво, що герб сім’ї Розумовських разом із родинним девізом “Славу примножувати справами” зображено на сторінці присвяти трьох струнних квартетів № 7, 8 і 9 Людвіга ван Бетховена, які також відомі, як “Квартети Розумовського”. Із “Квартетами Розумовського” пов’язаний ще один цікавий факт. У 1806 р. під час написання квартетів видатний композитор використав та поклав в їх основу мотиви українських пісень. У першому – “Ой, на дворі метелиця”, а в другому – “Від Києва до Лубен насіяла конопель”.

Особливо приємно було дізнатися, що у Відні на честь Андрія Розумовського названу вулицю, а також те, що він бував на території Херсонщини і мав мрію збудувати на цій території палац.

Ми щиро вдячні працівникам Національного заповідника “Гетьманська столиця” в Батурині, які докладають великих зусиль для відновлення історичної справедливості та популяризації таких важливих знань про всесвітньо відомих українців.

Друзі! Дізнатися більше з цієї теми можна, познайомившись з такими джерелами:
https://novynarnia.com/2023/03/18/vkradenyj-rosiyeyu-getmanych-andrij-rozumovskyj-yakomu-bethoven-prysvyatyv-najvidomishu-symfoniyu-povernennya-v-ukrayinu/
https://ukrnationalism.com/history/4673-andrii-rozumovskyi-syn-ukrainskoho-hetmana.html
https://www.baturin-capital.gov.ua/docum/exhibition/Rozumovskiy.pdf
https://umoloda.kyiv.ua/number/3826/196/170473/

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 111213
14 151617181920
21222324252627
28293031