«Богом даний Україні митрополит Петро Могила"

Упродовж віків український народ не раз підходив до творення власної державності, відродження своєї культури, піднесення національної самосвідомості. Проте ці намагання закінчувались трагічно. Національно-визвольний рух українців жорстоко придушувався. З цією метою тенденційно тлумачились історія та культура народу. Так сталося і з творчістю Петра Могили. Настає час нового осмислення його діяльності. Тому бібліотека провела вечір історичного портрету «Богом даний Україні митрополит Петро Могила» для членів клубу любителів історії «Кліо».

Вплив спадщини Петра Могили на духовну історію України тривав упродовж сторіч, це одна з найвидатніших постатей нашої культури. Захід висвітлив основні віхи реформаторської діяльності Петра Могили. Учасники більше дізналися про родину Петра, його виховання та навчання. Цікаві відеоматеріали проілюстрували діяльність Петра Могили в якості архімандрита, а пізніше – і митрополита. Будучи митрополитом, Петро Могила  намагався реформувати  саму православну церкву. Він висунув перед пастирями суворі, але справедливі вимоги. Стосувалися вони передовсім обов’язкової загальної і богословської освіти, ретельного дотримання канонічних правил. Стан православної церкви за митрополитства Петра значно поліпшився.

Однією з найважливіших сторін діяльності Петра Могили була організація книговидавничої справи. Він надав роботі друкарні Києво-Печерської лаври такого розмаху й гуманістичного змісту, яких не знала досі історія книгодрукування в Україні. Одним із перших друкував «руською мовою», тобто книжною мовою того часу, що значно підняло престиж і авторитет слов’янських видань.

Учасники заходу переглянули також сюжет про історію Києво-Могилянської колегії, заснованої Петром Могилою. Колегію організували за зразками єзуїтських навчальних закладів. Студенти вивчали тут три мови: грецьку, латинську і церковнослов'янську, студіювали богослов'я та світські науки. Серед випускників цієї колегії було чимало представників еліти тогочасної України і Білорусі.

На завершення заходу учасники активно обговорювали діяльність митрополита. Вони погодилися з думкою, що внесок Петра Могили у духовну культуру українського народу є неоціненним. За словами, вміщеними в його епітафії, Петра Могилу сміливо можна назвати «великим і славним мужем».

09.05.2025
 
Стереотипи і когнітивні пастки, шляхи їх подолання: онлайн-тренінг для педагогів Херсонщини в рамках проєкту «Школа інформаційного комфорту»
08.05.2025
 
Розмова про традиції, звичаї та ритуали
07.05.2025
 
Херсон-Харків об’єднані українською: ментальне здоров’я і щоденні ритуали – тема для роздумів і розмов
06.05.2025
 
Дезінформація в соцмережах та розвагах: онлайн-тренінг для херсонських педагогів
01.05.2025
 
Депортація кримських болгар крізь призму родинної історії
30.04.2025
 
Історія в датах і постатях: онлайн-презентація «Календаря знаменних та пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу»
29.04.2025
 
Як отримати повторні свідоцтва та витяги про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні
27.04.2025
 
Як зареєструвати шлюб в Україні під час війни. Шлюб з військовослужбовцем
24.04.2025
 
Граємо, читаємо, міркуємо: квітнева зустріч «єдиних»
24.04.2025
 
Презентація роману Ірини Ковальчук «Мої діти війни. Рік надії»

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 9 1011
12131415161718
19202122232425
262728293031