Головна Новини Іван Мазепа: життя заради останньої мрії

Іван Мазепа: життя заради останньої мрії

13.07.2023 13:57

Відбувся черговий неповторний «Вечір історії з Гончарівкою».
Цього разу нашою гостею була старша наукова співробітниця заповідника "Гетьманська столиця в Батурині" Алла Батюк, яка висвітлила життєвий шлях та діяльність Івана Мазепи – видатного державного діяча, полководця, талановитого дипломата та тонкого лірика.

Період правління Івана Мазепи характеризувався відродженням гетьманської України, розвитком культури, а також піднесенням соціального та релігійного життя. Піднявшись кар'єрними сходами, Іван Мазепа багато уваги приділяв розвитку освіти. Він був меценатом будівництва Києво-Могилянської академії та Чернігівського колегіуму.
І, взагалі, Іван Мазепа – один із найбільших меценатів в українській історії. Він будував та реставрував церкви, дарував храмам дорогоцінні речі, опікувався християнськими святинями за межами України.
За сприяння Івана Мазепи в Україні того часу почалось "культурне відродження", яке охопило не тільки мистецтво та архітектуру, а й філософію, теологію, літературу та науку. Безперечно, такі речі заслуговують уваги та поваги.

Особливу увагу під час зустрічі пані Алла звернула на Батуринську трагедію, її масштаби та наслідки, провела паралелі з сучасною політикою Московії.

Такі розповіді відкривають нам істинні сторінки нашої історії та близько знайомлять з особистостями, які робили у свій час усе можливе й неможливе, щоб вести Україну до самостійності. Це високоосвічені, духовні, культурні люди – еліта, якою ми маємо по праву пишатися, а не вважати їх зрадниками чи будь-ким через власне незнання чи нерозуміння історії.

Дякуємо нашим партнерам – працівникам Національного заповідника "Гетьманська столиця в Батурині" за об’єктивні знання та завжди цікаву подачу матеріалу.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031