Головна Новини Ораторське мистецтво немислиме, якщо оратор не опанував досконало предмет, про який хоче говорити

Ораторське мистецтво немислиме, якщо оратор не опанував досконало предмет, про який хоче говорити

20.08.2023 11:23

Наведені в заголовку слова належать Цицеронові, видатному оратору, який жив на межі двох ер. З часу, як він сказав ці слова, минули тисячоліття, але і сьогодні вони містять одну з найактуальніших порад для тих, хто хоче оволодіти мистецтвом красномовства.

Усе що постає у людській свідомості, набуває форми слова. Система знаків, яку іменовано мовою, фіксує знання про світ, що оточує людину, є важливим чинником її самоусвідомлення, дає їй змогу виразити своє ставлення до навколишньої дійсності. Мова виражає думки і почуття людей, вона є основним засобом їх спілкування.

Отже, одна з головних функцій мови – комунікативна, тобто функція спілкування. Виступаючи публічно, людина виражає, утверджує себе, одночасно впливаючи на інших. Красномовство – сила, з допомогою якої вдається впливати на світ, змінювати його, реалізуючи власну волю. Той, хто добре володіє словом, здатен навіть своїх супротивників перетворити на друзів.

Історія знає випадки, коли не лише окремі особи, а й цілі народи перебували під впливом обдарованих красномовців, які мали владу над свідомістю інших.

Давня цікавість людей до можливостей слова спричинилася до виникнення спеціальної науки про красномовство. Але той, хто самовпевнено береться впливати на людей словом, не розрахувавши своїх можливостей, не може сподіватися на успіх. Для цього потрібні відповідні знання та вміння.

Саме тому, піклуючись про вас, наші дорогі користувачі, ми підготували огляд книжок, присвячених темі красномовства.

Читайте, вивчайте – і ви зможете впливати на цей світ та змінювати його на краще!

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28 2930