Головна Про відділ Проєкти відділу Клуб любителів історії "КЛІО" Засідання клубу любителів історії "КЛІО" Руйнування історичних стереотипів...: Книга "Іван Богун – український Дон Кіхот" Сергія Коваленка у Херсоні

Руйнування історичних стереотипів...: Книга "Іван Богун – український Дон Кіхот" Сергія Коваленка у Херсоні

18 грудня у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара у рамках діяльності клубу любителів історії «Кліо» відбулася знакова подія – зустріч з  Сергієм Коваленком – українським науковцем, енциклопедистом, креативним директором київського видавництва «Стікс». Він презентував  друге видання своєї книги «Іван Богун – український Дон Кіхот».
Важливість даної події зумовлена багатьма чинниками. По-перше, бібліотека завжди радо приймає гостей з презентаціями книг. По-друге, своїм візитом Сергій Коваленко поклав початок співпраці нашої бібліотеки та зокрема клубу «Кліо» з видавництвом «Стікс» – видавництвом, яке спеціалізується на виданні літератури історичної тематики доби козацтва та часів революції 1917-1920-х років. За словами С. Коваленка, головне завдання цього видавництва – руйнувати історичні стереотипи.
Головна ж причина актуальності цієї події зумовлена тематикою презентованої книги: вона присвячена життю та діяльності видатного історичного діяча, українського полководця – Івана Богуна.
Книга «Іван Богун – український Дон Кіхот» являє собою історичний нарис, у якому в доступній широкому колу читачів формі викладено маловідому біографію Івана Богуна. Розповідь про нього ведеться на фоні тих історичних подій, в яких він брав безпосередню участь, або був причетним до них. Ці події, на превеликий жаль, до сьогоднішнього часу є  малодосліджені, хоча відіграли важливу роль в історії України та мають вплив на сьогодення.
Видання вирізняється дуже високою якістю виконання: воно добре ілюстроване (122 кольорових ілюстрації та 11 кольорових карт) і супроводжується великою кількістю документальних додатків.
Крім зустрічі з учасниками клубу «Кліо» та бібліотекарями гончарівки, Сергій Коваленко поспілкувався з молоддю – курсантами Херсонського факультету Одеського національного юридичного факультету. А ще він виступив на ТРК «Скіфія», дав коментарі для радіо та місцевої газети «Новий день».
Всі, хто мав можливість поспілкуватися з цією цікавою особистістю, отримали багато корисної інформації та задоволення. Хто ж не мав можливості безпосереднього спілкування, пропонуємо прослухати аудіозапис зустрічі у бібліотеці та переглянути відеосюжет за участі автора книги «Іван Богун – український Дон Кіхот».

 

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30