Вечорниці у світлиці

З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про щирий і працьовитий народ, про зелені гаї, про тихі ріки та озера. Наша Україна славиться багатими традиціями та обрядами. Той, хто не черствіє душею та сповнений любові та доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.
Учасники клубу любителів історії люблять і цінують традиції українського народу. Більше того, серед учасників клубу є представники різних національностей, які бажають дізнатися більше про нашу невичерпну культурну спадщину. Тому вже традицією для «Кліо» є наприкінці зими проводити зустріч клубу у форматі українських святкових вечорниць. Так. Саме святкових. Адже, як відомо, умовно вечорниці можна поділити на буденні, коли дівчата збиралися за своєю дівочою роботою: шили, в'язали, ткали і так далі, а хлопці приходили порозважатися та придивитися собі дівчину, та святкові, на яких був накритий святковий стіл, і хлопці та дівчата тільки те й робили, що розважалися.
І ось 28 лютого 2014 року «Кліо» поринуло у справжнє українське свято. Ми намагалися відтворити весь процес святкових вечорниць. Наварили узвару – обов’язкового «атрибуту» вечорниць, наліпили вареників, накрили багатий святковий стіл. Господиня з дівчатами хлібом-сіллю зустрічали хлопців. У ході вечора хлопці та дівчата розказували гуморески, загадували один одному загадки, співали, танцювали, грали в народні ігри.
І хоча наші учасники переважно не молоденькі хлопці і дівчата, а поважні особи (деякі з яких, до речі, відвідують наш клуб родинами), і хоча вони не зростали на українській культурі, а познайомилися з нею вже будучи сформованими особистостями, все ж даний захід показав нам усім, що традиції народу, на території якого ми проживаємо, важливо і можливо любити, шанувати і примножувати.
Вечорниці дали нам змогу поринути в минуле нашого народу, пов'язане з традиціями. Головне наше завдання полягає в тому, аби ці традиції не забулися, а примножувалися та продовжувалися.
Міцний наш рід, жива в ньому пам'ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, багату скарбницю: в ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.
Сценарій "Вечорниці у світлиці"

Як господиня з дівчатами зустрічали хлопців

Сценка

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031