Головна Про відділ Наші друзі Міський клуб любителів книги «Кобзар» Засідання клубу "Кобзар" «Житія святих як літературний жанр»: 502-е засідання членів міського клубу бібліофілів «Кобзар»

«Житія святих як літературний жанр»: 502-е засідання членів міського клубу бібліофілів «Кобзар»

20.11.2018 07:37

У суботу, 3 листопада 2018 року, відбулося чергове засідання. З доповіддю «Житія святих як літературний жанр і праці св. Димитрія Ростовського» виступила голова клубу Ірина Замараєва. Слухачам були представлені репринтні видання праць Дмитра Ростовського, «Житія...» з особистої бібліотеки Замараєвої.

Ця тема особливо близька Ірині Володимирівні. Вона викладає філософію і християнську етику в ліцеї гуманітарної праці. А в християнському вихованні людини «Житія святих» займають центральне місце. На житійних прикладах угодників Божих з перших століть християнства виховувалися багато поколінь віруючих.

Ірина Володимирівна розповіла, як пишуться житія святих, які існують «закони жанру» в одному з найважливіших видів церковної творчості – агіографічній літературі.
Написання «житія святого» – частина процесу канонізації. Житіє створюється на підставі детального вивчення біографічних матеріалів, свідчень. Завдання житія – не просто дати біографічні відомості, а проілюструвати, за якими критеріями Церква пізнає в людині святого, і як саме це робиться в кожному конкретному випадку.
Прочитати доповідь Ірини Замараєвої повністю можна тут.

Друга частина засідання була присвячена знайомству з новими книжками краєзнавчої тематики.
Ольга Лянсберг представила книгу спогадів Почесного громадянина Херсона, учасника Другої Світової війни Ігоря Олексійовича Тихонова (нар. у 1924 р.) «Херсон, Скадовськ і я. 1927-1937» (2018).

Ця книга – захоплююча розповідь про дитинство, юність, які автор провів на Херсонщині, про людей старого Херсона, про звичаї, що панували в середовищі херсонських хлопчаків, їх проведення часу, ігри; про свої літні подорожі на волах у Скадовськ, про голод 32-го року тощо. Спогади Ігоря Олексійовича пройняті любов'ю до рідного краю.
Було презентовано ще одну чудову книгу – Гаррі Зубріс «В телеге жизни» (2018).

Більше 50 років Гаррі Іванович працював акушером-гінекологом; паралельно з лікарською діяльністю займався історією медицини, краєзнавством, літературною творчістю, бібліофільством.
У свої останні роки життя Гаррі Іванович багато писав, роблячи біографічний факт фактом літературним, намагався відобразити невтрачені пам'яттю події і зустрічі. Багато нарисів, етюдів він присвятив колегам, вчителям, людям, які зачепили чи перевернули його світ, а також особистостям, що відіграли історичну роль у розвитку медицини Херсона.
Велика частина його творів публікувалася в медичних виданнях, в різних інтернет-виданнях, тому доступ до них був певною мірою ускладнено. Але, завдяки старанням Надії Василівни Зубріс, вдови Гаррі Івановича, яка зібрала і підготувала всі матеріали, у липні 2018 року у видавництві «Наддніпряночка» вийшла в світ книга спогадів «В телеге жизни».
Засідання завершилося традиційним чаюванням та обговоренням тематики наступних засідань.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031