Сертифікати про поглиблене вивчення української мови отримано!
Уже четвертий рік у нашому місті проводяться безкоштовні курси української мови для всіх бажаючих. Курси організовано на базі нашої книгозбірні. У цьому році реалізовували цікавий проект: навчали рідної мови державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду у Херсонській області.
Навчання тривало протягом листопада – червня. Було проведено 20 занять, що включали правопис різних частин мови, ділове листування, етикет спілкування, знайомство з новинками сучасної української літератури. І ось сьогодні маємо досягнення – 14 слухачів отримали сертифікати про поглиблене вивчення української мови. Вручати сертифікати сьогоднішнім випускникам було дуже приємно. Адже протягом 20 занять слухачі показували свої знання, вони написали десятки творів, диктантів, виконали сотні вправ, показавши високий рівень володіння державною мовою. У підсумковій роботі, яку писали слухачі по завершенню курсу, вони давали відповіді на запитання, чим було корисним навчання на курсах.
Ось що вони розповіли:
Ігор Скоробагатько: «Навчання на курсах дозволило систематизувати знання мови та доповнити їх. Добре розроблена програма дозволяє поринути у мовний світ та закріпити набуті навички. Імпонує системність та ґрунтовний підхід до вивчення мови… Заново відкрив для себе чарівний світ книжок українською мовою. Надзвичайно просто та цікаво після курсів стала сприйматися науково-пізнавальна література, розширилося коло інтересів».
Дмитрієва Оксана: «Навчання на курсах мови було для мене вельми корисним. Високої мовної довершеності досягає, як правило, та людина, яка багато працює над оволодінням мовою, прагне правильно говорити, красиво та виразно висловлюватися. Завдяки курсам я удосконалила своє мовлення…».
Світлана Степанець: «Корисними, перш за все, є здобуті знання – не лише теоретичні, а й практичні. На заняттях я намагалася правильно не лише писати, а й розмовляти українською мовою. Крім того, щотижневе виконання домашнього завдання спонукало мене до самоорганізованості та відповідальності. За цей час я ознайомилася з творами українських письменників: Ліни Костенко, Дари Корній, Люко Дашвар та інших. Відвідуючи курси з української мови, я отримала величезне задоволення від спілкування».
Дмитро Сівець: «Я – державний службовець, і в силу цього веду ділову переписку українською мовою. Але розмовляти українською мені важко. Завдяки курсам я збагатив свою лексику. Дуже корисними були завдання на складання діалогів. Дуже корисним було згадати основні правила ділового листування…».
Вікторія Підопригора: «Для мене основною задачею в цьому навчанні було підвищити рівень знань, особливо у діловому письмі. Тому найцікавішими були заняття про правопис українських прізвищ та імен, особливості відмінювання іменників, ділове листування, правопис прикметників. Інша мета, що спонукала відвідувати заняття, – це бажання подолати мовний бар'єр. І у цьому плані я дізналася багато корисного. У першу чергу, я знаю тепер правильні форми звертання, правильне використання службових частин мови, вживання кличного відмінку, що надає мені впевненості…».
Наталія Реплянчук: «Курси з української мови були для мене не лише корисними, але й дуже цікавими. У сучасному світі вже недостатньо тих знань, які ти отримав у школі. Необхідно пізнавати та розвиватися, тим паче, коли є можливість отримати знання від досвідченого фахівця. Я з величезним задоволенням прочитала вірші Ліни Костенко, і є бажання читати книги українських авторів й далі. Отримані знання справді допомагають мені сьогодні. Я більш впевнено пишу ділові листи на роботі та можу допомагати своїм дітям-школярам при написанні домашніх завдань…».
Приємно, що свідомість херсонців, зокрема й місцевих держслужбовців, зростає, і українська мова стає у нашому місті дуже модною!
Коментарі