Скуштуймо разом напою воїнів та філософів! або сторінки історії кави

Є речі, які заслуговують на те, щоб їм зберігати вірність.
Наприклад, кава…
(Дж. Голсуорсі)

У наш час важко уявити собі європейця, який би не насолоджувався кавою – цим дивовижним напоєм.
Кава повільно прокладала собі шлях на європейський ринок, її історія в Європі багата фактами і подіями. Тому дана тема дуже зацікавила учасників клубу любителів історії «Кліо», які й вирішили перше засідання у новому році розпочати з історії кави.
А підготувала та провела для нас незабутній захід співробітник сектору обліку користувачів бібліотеки Оксана Кордонюк.
Протягом усього заходу «кліовці» насолоджувалися чудовою мелодією «Кавової кантати». Її автор – Йоганн Себастьян Бах – написав цей музичний витвір заради реклами цього непопулярного колись в Німеччині та Європі напою. А ще ми майстрували – створювали образи, навіяні ароматом кави.
Крім того, ми дізналися багато цікавих фактів. Особливо приємно вразило те, що до поширення цього чудового напою доклав зусиль українець Юрій Кульчицький. Історія «Кави зі Львова» починається з далекого 1829 року. Саме тоді завдяки Юрію Кульчицькому у нас з'явилася перша кав'ярня. 12 вересня 1683 р. під Віднем відбулася битва, відома в історії як Віденська відсіч або Кавова битва. Внаслідок неї була знята довготривала турецька облога габсбурзької столиці і як нагороду за сприяння цій перемозі Юрій Кульчицький отримав 300 мішків трофейної турецької кави. Гіркі кавові зерна українець привіз до Львова, де також почали готувати унікальний у світі напій.
Більше інформації про історію кави читайте тут.
Як ми дізналися, п’янкий аромат кави летить невидимою вуаллю по світу, заходячи в кожну домівку та душу. Історія кавового напою тривала впродовж не одного людського життя. Шукайте свою каву, зустрічайтеся на каві, любіть, даруйте любов із ніжним і терпким ароматом кави!
 

Коментарі

Лілія
09.02.2015 11:39

Вікторія, дякуємо за добрі щирі слова! Дуже приємно, що наша діяльність не залишається непоміченою. Запрошую Вас на наші засідання. Повірте, Ви не відчуєте жодного дискомфорту. Завжди раді новим учасникам клубу.

 
Виктория
05.02.2015 11:39

Вот уже полгода я читаю обо всех заседаниях клуба любителей истории. И они все абсолютно разные: то серьёзные и поучительные, а то весёлые и озорные. А чего стоят Ваши туристические «вылазки» по интересным местам Херсонщины и Николаевщины. А какие абсолютно разные люди приходят к Вам… Разные по возрасту, разные по национальностям. Но видно, что им всем у Вас интересно и комфортно. Вот давно уже собираюсь сама прийти к Вам в клуб на заседание и всё никак не соберусь, всё времени не хватает. А вернее, всё как-то стесняюсь. Желаю Вам побольше интересных и занимательных заседаний!

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031