Слова, що надихають: презентація збірки «Незвичайні слова» учнів Угринівського ліцею Івано-Франківщини під керівництвом Ірини Садули
9 жовтня відбувся традиційний, але, як завжди, неповторний, емоційно насичений, глибинно філософський «Літературний вечір з Гончарівкою» з великою кількістю зірочок, які сяють на поетичному небосхилі України.
На присутніх чекала презентація надзвичайно світлої збірки «Незвичайні слова», до якої увійшли різні за жанром та тематикою твори учнів Угринівського ліцею Івано-Франківщини під керівництвом Ірини Садули.
На початку зустрічі пані Ірина поділилася з нами тим, як виникла ідея створення цієї книги. Як справжня вчителька, вона відчуває кожну дитину в класі, помічає їхні таланти, невгасиму творчість та потенціал. На своїх уроках Ірина завжди давала учням багато творчих завдань, щоб виявити та допомогти розкритися їхньому потенціалу та образному мисленню. От завдяки цим завданням і народилася з часом ціла збірка неймовірних без перебільшення творів. Спочатку пані Ірина публікувала їх в періодичних виданнях, на сторінці у фейсбуці. Але їх було надзвичайно багато. І ось перед нами книга. До неї увійшли вірші, статті, есеї, нетипові відгуки на деякі художні твори, казки, публікації учнів у виданнях. Також є малюнки, фотовкладка з творчими зустрічами й QR-коди на певні відеоматеріали дітей. Усього в збірці надруковано 12 авторів разом з Іриною Садулою як співавторкою.
На обкладинці зображена світлина заграви, що міниться всіма барвами. Назва ж збірки виникла раптово, та кожен, хто прочитав її, каже, що це, дійсно, незвичайні слова незвичайних дітей.
Наклад книги зовсім невеликий – 60 книг, та пані Ірина сподівається, що даний проєкт буде продовжено. І він того вартий, адже це твори, які можна перечитувати й перечитувати, і завжди відкриватимеш для себе щось важливе.
Було надзвичайно приємно слухати авторів книги, які ділилися з нами своїми думками, мріями та почуттями. Ми ніби відкривали для себе новий світ через їхні очі та слова.
Всі вони різні, але їх об’єднує любов до книги, до читання, образність мислення, щирі відчуття, вміння фантазувати.