Головна Новини Презентація книжки Артема Петрика «Сни про Херсон»

Презентація книжки Артема Петрика «Сни про Херсон»

02.05.2023 08:48

Чергова зустріч в рамках проєкту «Літературні зустрічі з Гончарівкою» була особливо щемливою та важливою, в першу чергу для херсонців.
Наш гість і добрий друг Гончарівки презентував свою книжку «Сни про Херсон», написану в період тимчасової окупації міста.

Артем Петрик – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії та археології Балтійського регіону Клайпедського університету (Литва). Напередодні повномасштабного вторгнення він приїхав до Херсона й опинився в епіцентрі всім відомих подій. Артему, історику, людині з активною громадською позицією, довелося переховуватися від російських спецслужб, змінюючи місцезнаходження і навіть зовнішність.

В основу книжки «Сни про Херсон» покладено записи в щоденнику, який автор вів в окупації, під час звільнення міста та в перші тижні після звільнення.
Втім, тут далеко не лише його особистий шлях, але і долі багатьох інших – тих, хто потрапив у епічну круговерть визвольної війни на Півдні, мертвих і живих… Перші дні. Штурм. Опір інтервентам. Терор. Волонтери. «Орки» та «Колобки». Псевдореферендум. Звільнення. Нищівні обстріли. Міські легенди…і багато іншого, чим жив і як помирав Український Херсон.
Ця книга – про подвиг і малодушність, про спротив і розправу, про відчай та надію, про останні передсмертні листи та вільні сни в неволі, про тих, хто мріяв, але не дожив, і про тих, хто вижив усупереч безжальному кривавому часу, хто, попри терор окупантів та крики катівень, вірив у визволення і не здавався, не зрадив друзів і принципи – не зрадив Україну.

Зустріч із Артемом перетворилася для херсонців на важливий полілог, який дозволив присутнім знайти відповіді на багато хвилюючих питань відносно минулого й майбутнього Херсона та України в цілому. Дякуємо Артему не лише за його глибокі знання з історії та талант доносити їх іншим, але й за таку важливу книжку та її презентацію.

Ознайомитися з фрагментом книжки можна за покликанням.

 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031