Головна Новини «Соловей співає. Доки голос має»: показ фільму про українську мову в Херсоні

«Соловей співає. Доки голос має»: показ фільму про українську мову в Херсоні

21.12.2019 14:21

20 грудня 2019 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара відбулася врочиста подія – нагородження переможців щорічного конкурсу «Історичні паралелі», організованого кримськотатарським культурним центром «Куреш». Це конкурс на кращі учнівські твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу за державний суверенітет і територіальну цілісність України з тоталітарним режимом СРСР та відлуння історичних паралелей до сьогодення. Тема цьогорічного конкурсу – «Батьківщину не обирають, її захищають».

Церемонія нагородження переможців конкурсу, який вже проводився вп'яте, складається з двох частин. Перша – врочиста, а друга – перегляд фільму на актуальну тему. Цього року для перегляду було обрано фільм «Соловей співає. Доки голос має» авторки Лесі Воронюк та режисера Сергія Кримського.

Для херсонців цей показ був прем'єрним. Пані Леся люб’язно погодилася надати фільм для перегляду і навіть надіслала відеозвернення, в якому зауважила мету та важливість даного фільму. У ньому автори аналізують мовну ситуацію та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Вони занурюються вглиб історії та досліджують, об’єктивно руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер, носіїв української мови.

Зі зверненням до гостей заходу виступила керівниця та викладачка проекту «Безкоштовні курси української мови в Херсоні» Лілія Віжічаніна. Вона зауважила, чому важливо свідомо ставитися до рідної мови.

Фільм викликав у присутніх багато емоцій. Окремі епізоди наскільки розчулили, що змусили зал плакати. Сподіваємося, що молодь, яка була присутня на перегляді фільму, змогла взяти для себе бодай якийсь урок. Усім нам варто пам’ятати про те, що від кожного з нас залежить, якою буде подальша доля української мови.

Дуже дякуємо Лесі Воронюк за можливість перегляду фільму.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930