Гетьман Скоропадський: спроба об’єктивної оцінки діяльності
15 травня 2023 року виповнюється 150 років від дня народження Павла Скоропадського. А 29 квітня 105 років тому Павло Скоропадський був проголошений Гетьманом України.
Павло Скоропадський – особа, навколо якої тривалий час точилися дискусії в українській історіографії – від ідеалізації його діяльності прихильниками гетьмана до не менш відвертої, навіть часто фальсифікованої критики всіх його політичних кроків радянськими істориками та соціалістичними діячами в діаспорі. Проте безперечним є те, що за сім з половиною місяців Гетьман зробив українське державотворення надзвичайно плідним та інтенсивним процесом.
«Гетьман Скоропадський: спроба об’єктивної оцінки діяльності» – так називалася чергова зустріч у рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою».
Олексій Макієнко, кандидат історичних наук, краєзнавець, голова Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, висвітлив політичні умови, в яких до влади прийшов Павло Скоропадський. Особливо цінною та цікавою була розповідь пана Олексія про херсонський контекст подій квітня 1918 року та всього періоду гетьманування Скоропадського.
Вадим Яровий, доктор економічних наук, юрист, відповідальний секретар Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України висвітлив активну політико-правотворчу діяльність гетьмана, яка не може не вражати.
Лілія Віжічаніна, завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, коротко зупинилася на внеску Павла Скоропадського в розвиток української науки й культури, а також на мовному питанні в часи гетьмана.
Дякуємо нашим гостям-фахівцям, які допомогли нам об’єктивно пояснити роль гетьмана в подіях Української революції 1917-1920 роках та в українській історії в цілому.